Vurur yüze ifadesi bilinçaltına daha neler sokulmuştur farkında mısın bitanesi? | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Vurur yüze ifadesi bilinçaltına daha neler sokulmuştur farkında mısın bitanesi? 16.12.2015 14:54

Vurur yüze ifadesi bilinçaltına daha neler sokulmuştur farkında mısın bitanesi?


 

Yaklaşık 2 aydır toplumun her katmanında “vurur yüze ifadesi” geyiği dolandırılıyor. Adeta “Vurur yüze ifadesi… bitanesi” kalıbında cümleler kurma yarışı başladı ülkede…

Siyasilerinden, sporcularına, müzisyenlerinden bürokratlarına, halkın her kesiminden milyonarca kişi adeta sıraya girerek vurur yüze ifadesi kalıplı sözler bulup türetmeye, şahsi profillerinden yayınlamaya başladı.

Nerden geliyor bu söz diye merak ettim baktım bir süre önce meşhur olmuş bir şarkıcının bir şarkısında geçen tek bir cümle… Nakarat kısmı da değil yani…

E nerden geliyor bir cümlenin böyle meşhur olup her kesimden insanın dikkatini çekip, kullanma yarışına sokma cazibesi? Çok da matah bir ifade değil. Hatta bu kalıbı kullanıp türetilen cümlelere bakıyorum zerre alaka kurmak mümkün değil.

Bu merak bende uyandığından bu geyiği yapanlar çok dikkatimi çekti. Özellikle toplumu etkileyebilen sanat çevreleri bu kalıbı gündemde tutmak için çok büyük çaba sarf ediyordu.

Sanat çevreleri derken anlatmak istediğim sanırım anlaşılıyor.

Hani Gezi Parkı’nda devleti ele geçirmek için yaptıkları darbe teşebbüsünü millete halk ayaklanması diye yutturmak için rol kesenler…

Hani 3 ağaç için memleketi ayağa kaldıran ama yüzlerce emniyet mensubunu öldüren teröristleri meclise taşımak için de aldıkları suflelerle kampanya başlatanları kastediyorum. Batı hayranı, hükümet karşıtı, din düşmanı malum kesim yani…

Bunlar boşuna bir iş yapmayacağına göre bu vurur yüze ifadesi geyiği benim iyice dikkatimi çekmeye başlamıştı.

Bir gün Beyaz Türkler’in hükümete karşı ılımlı yüzü şovmen Beyazıt Öztürk’ün televizyon programında şarkıyı söyleyen hanımefendinin konuk olduğunu gördüm. Tabi konu yine “vurur yüze ifadesi” geyikleriydi.

Ama programın ilerleyen saatinde bir sokak röportajı vardı… Bu geyiği neredeyse bilmeyen kimse çıkmadı. Fakat bu geyiğin nerden çıktığını bilenler çok azdı. Ayrıca şarkıyı bilenler içinde söyleyen kişinin yüzünü bilen de neredeyse yoktu.

Sonuçta yapılan iyi organize edilmiş bir PR çalışmasıydı. Belli ki şarkıcı hanımefendi de ya kendilerinden olan bir Beyaz Türk’tü ya da sadakatinden ve kendilerine fayda vereceğinden şüphe duymadıkları biriydi.

Her neyse sonuçta ortaya şöyle muazzam bir tablo çıkıyordu: “Yahudi kamuoyu oluşturma açısından hala çok büyük bir güce sahip.”

Düşünsenize bir şarkıcıyı parlatmak için tüm ülkeye “vurur yüze ifadesi” marşı söylettirildi. Helal olsun. Ellerinde her türlü televizyonu, milyon tirajlı gazeteleri olan bizim cenah utansın.

Bizimkiler ellerinde milyonlarca kişiye ulaşabilecek imkânları varken gözler önündeki gerçekleri göstermekten acizler. Neyse bu zamanla hallolacak bir mesele de peki bunun gibi bilinçaltına sokulmuş ya da ezberletilmiş doğru sandığımız daha neler vardır acaba?

Bir şarkıcı için 80 milyona şarkı sözü ezberletip bundan cümle türetme yarışına sokabilen Yahudi daha ciddi konularda kim bilir ne illüzyonlar yapmıştır. Ne ezberler sokmuştur bilinçaltlarımıza…

Aklımda ilk anda birkaç husus geldi mesela…

Bu ülkede yakın zamana kadar 3 şahsiyeti neredeyse ülkede yaşayan kimse sevmez, herkes düşman olarak bilirdi. Bu isimleri savunanlar kınanırdı: 2. Abdülhamid, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Kenan Evren…

Sahi hiç düşündünüz mü neden? Bunu aklınıza kim yerleştirdi? Nerden geldi bu algı? Nasıl inandık bu şahsiyetlerin öyle biri olduklarına?

2. Abdülhamid ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkındaki dezenformasyon zamanla temizlenip aslında büyük kahramanlar oldukları ortaya çıkmaya başlasa da Kenan Evren hakkındaki kötü algı kasıtlı olarak düzeltilmiyor. Devlet belli ki hala darbe yanlısı olanların kendi oluşturdukları bir sopa olarak bir süre daha kafalarına vurmaya devam edecek.

Daha yakın zamandan bir örnek vereyim. Türkiye’nin Suriye politikasından… AKP’nin en azılı savunanları dahi konu Suriye meselesinde Türkiye’nin takındığı tavra gelince apışıp kalıyor. Aman bu konuda bana söz hakkı gelmesin diye sinmeye başlıyor, konuyu değiştirmeye çalışıyor.

Sebep Türkiye’nin haksız olması, yanlış politika izlemesi değil. Sadece Yahudi’nin oluşturduğu Suriye politikası hakkında “Türkiye yanlış yapıyor” algısı…

AKP’lileri bile öyle etkilemişler yani… Her gün gelişen olaylar Türkiye’nin ilk gün ortaya koyduğu tavrın aslında ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye ilk gün de Esed gidecek demiş tüm dünyaya rağmen kendi duruşunu, kararını açıklamıştı.

Yıllar geçti, hakkında yapılmadık eleştiri kalmadı bu duruşun, bu politikanın ama sonuçta artık herkes Esed gidecek demeye başladı. Artık Esed’siz Suriye’nin planları açıkça yazılıp çizilmeye başlandı.

Ama işin ilginç tarafı şu ki hala dahi bu dik duruşun, geri adım atmayıp tüm dünyayı aynı hizaya getiren politikanın göğsünü gerip savunabileni yok.

Hani “Ne dediysek o! Esed gidecek dedik gidecek. O kadar…” şeklinde bir efelenme zamanı değil de nedir? “Osmanlı geri döndü dünya değil Türkiye ne derse o olur” diye horozlanmamak için daha neyi bekliyorsunuz? İşte bu durum milletin bilinçaltına türlü illüzyonlarla sokulmuş ezberlerin dışa vurumudur. O ezberlerin oluşturduğu reflekslerdir.

Erbakan boşuna demiyordu: “Kim ben mi Yahudi’ye hizmet edeceğim? Türküsünü söylete söylete Yahudi seni kendisine hizmet ettirir” diye… Neyse ki bu dünyadan bir Erbakan geçti de kurduğu sistem şimdi Yahudi’ye “ben üstün ırkım, tüm dünyayı ancak ben yönetirim türküsünü söylete söylete kurduğu onların hazırladığı tüm planları kendisine hizmet ettiriyor.”

Ne mutlu bizlere ki bu günleri gördük.

Kısacası demem o ki: Bir şarkıcıyı parlatmak için “vurur yüze ifadesi” marşını tüm millete ezberletecek güce sahip Yahudi senin aklına daha neler sokmuştur neler? En doğrusu çok da kesin inançlı olmamak. Her bilginin ötesinde bir bilgi; her gerçeğin ötesinde bir gerçek; her sırrın ötesinde bir sır vardır hakikatini kulağımıza küpe yapmak.

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright