Mustafa Kemal’in askerleri 15 Temmuz’un başarısız olmasından rahatsız | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Mustafa Kemal’in askerleri 15 Temmuz’un başarısız olmasından rahatsız 13.12.2016 23:41

Mustafa Kemal’in askerleri 15 Temmuz’un başarısız olmasından rahatsız


En son oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde iki takım ellerinde “15 Temmuz’u unutmayacağız” pankartıyla sahaya gelince tribünlerde “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” tezahüratları yükselmeye başladı.

O pankartın derbi maçında açılabilmesi için daha önceden federasyondan izin alınması gerekir. Yani iki takımın yöneticilerinin de dolayısıyla etkisindeki taraftarın da bu pankarttan maç öncesinde haberleri vardı. Dolayısıyla yükselen tezahüratların tamamen organize bir iş olduğu belliydi.

Her fırsatta hükümet düşmanlığını gösteren ve son kale nitelemesi yapılan Fenerbahçe stadında 15 Temmuz’a karşı bu tezahüratın seslendirilmesi ise olayı daha da manidar hale getiriyor.

Olayı birkaç internet sitesi yorumsuz haber yaptı ama dikkatli bakıldığında bu önümüzdeki süreçte Yeni Türkiye’yi temsil eden Tayyipçiler ile Eski Türkiye’nin temsilcileri Kemalistler arasındaki bundan sonra yaşanacakların da ipuçlarını veren bir işaret fişeğiydi.

Aslında aleyhinde konuşulması yasak bir konunun böyle açık açık hükümet aleyhtarlığı ve darbe destekleme aracı olarak kullanılması iki tarafın da işine geliyor.

Eski Türkiyeciler statükolarını korumak, son yıllarda kaybettiklerini yeniden kazanmak adına ve yıllarca verdikleri eğitimle hipnotize ettikleri insanlardan adam devşirme umuduyla bunu yapıyor.

Yeni Türkiyeciler ise zaten mücadele ettikleri statükocuların artık kamuflajlarını çıkararak karşılarına çıkmasından gayet memnun…

Zaten başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidar 1923’ün 100. yılını boşuna işaret etmiyor. 2023 yılı aslında dış güç destekli bir darbe ile kurulan 1923 rejiminden kesin rövanş alındığının, statükodan kesin kurtuluşun yılı olarak açıklanıyor.

Bakmayın siz 2023’ün rövanş olarak algılanmasından korkanlar için 2053, 2071 yıllarından da bahsedilmesine… Onlar işin yutturmacası. İşin tarafları zaten her şeyin farkında, ondan atılan her adım karşısında onca gürültü çıkarıp, canhıraş mücadele vermeleri.

2023 hedefi doğrultusunda önemli ve ciddi adımlar atılmaya başlanmasının miladı aslında 15 Temmuz tarihi oldu. 15 Temmuz Darbe girişimi başarılı olsaydı şu FETÖ’cülere yapılan muamelenin binlerce kat fazlası bizlere yapılıyor olacaktı. Türkiye açısından tamamen bir dönüm noktası oldu. 15 Temmuz girişimi başarısız olunca da önceki süreçte teklif edilmesi akla dahi getirilemeyecek pek çok düzenleme çok hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında en çok konuşulan konular arasında Türk ordusu içinde yetişmiş askerlerin kendi halkına nasıl kurşun yağdırabildiğiydi… Bunun aslında tek cevabı var. Türk Ordusuna asker yetiştiren eğitim sistemi dış unsurlardan ya da devlet düşmanlarından ülkesini koruması için işlemiyor. Tam tersine her türlü hile ile Osmanlı Devleti yıkılarak batı işbirliğinde kurulan rejimi korumak kodlamasıyla orduya asker yetiştiren bir eğitim sistemi var.

Rejimi tehlikede gördüğü için zaten askerler milletine kurşun sıkmakta beis görmediler. Çünkü onların gözünde sokaktaki halk oligarşilerini yıkmayı amaçlayan AKP’nin askerleriydi…

Yani verilen eğitimle kodlanmış düşman… Bunun için helikopterlerle kurşun yağdırdılar, tanklarla üzerlerinden geçtiler, gözlerini kırpmadan uçaklarla üzerlerine bomba yağdırdılar.

Hükümet yetkilileri de olayın ilk anında FETÖCÜ askerlerin darbe girişimi diyerek aslında darbecilerin ordu içinde büyük destek almasının önüne geçti. Yoksa TRT’nin işgal edilerek okutturulan metinde ne Fethullah Gülen’in iması vardı, ne hoşgörü ne de diyalog geçiyordu.

Tıpkı diğer darbelerde olduğu gibi tamamen Atatürkçü zihniyetin gerçekleştirdiği bir darbe söz konusuydu. 15 Temmuz sabahı da ilk olarak askeri okulların kapatılması veya eğitim sisteminin değiştirilmesinin masaya yatırılması da bundandı.

Her vesileyle Mustafa Kemal’in askerleriyiz derken onlar da Osmanlı’yı yıkıp Batı’ya uşaklık eden, suya sabuna dokunmayan bir Türkiye istediklerini aslında haykırıyorlar. Türkiye’nin büyümesi işlerine gelmiyor. Çünkü büyüdükçe kontrollerinden çıkıyor, ülkedeki etkilerini kaybediyorlar.

Artık Türkiye’deki kutuplaşmanın yeni adı Kemalistler yani Eski Türkiyeciler ve Tayyipçiler yani Yeni Türkiyeciler…

Eski Türkiyeciler PKK’yı, halkını bombalayan, kurşun sıkan darbecileri, ülkedeki her türlü olumsuzluğun arkasındaki ABD’yi, AB’yi, NATO’yu savunurken, Yeni Türkiyeciler; Milli Görüş Lideri Erbakan’ın hedef olarak koyduğu “Yeniden Büyük Türkiye”yi ve “Yeni Bir Dünya”yı savunuyor.

Ortada 7 düvelin içinde olduğu bir meydan muharebesi var. Artık ne Türkiye eski Türkiye, ne de dünya eski dünya… Süper Güç yaptığı ABD’de bile seçimi kazanamayan bir Siyonizm ile karıştığı her işte istediğini alan bir Türkiye karşı karşıya…

Görelim bakalım Siyonizm’i yaman Milli Görüş mü?

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright