İstanbul-Elazığ Tanıtım Günleri’ni Bu Kez Federasyon Yapacak | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İstanbul-Elazığ Tanıtım Günleri’ni Bu Kez Federasyon Yapacak 30.07.2014 08:38

İstanbul-Elazığ Tanıtım Günleri’ni Bu Kez Federasyon Yapacak


Bu yıl Elazığ Tanıtım Günleri’nin dördüncüsü, İstanbul için ise ikincisi 4-7 Eylül tarihleri arasında Feshane’de yapılıyor. İlki Ankara’da, ikincisi İzmir’de yapılan tanıtım günleri son olarak Elazığ derneklerinin en yoğun olduğu şehir İstanbul’da yapılmıştı.

İstanbul’da bu yıl ikinci organizasyonun yapılıyor olması sanırım şehrin öneminden çok geçtiğimiz yıl yapılan organizasyonun fiyaskoyla sonuçlanmasıyla alakalı…

Organizasyonu üstlenen özel firma hem fiziki şartları uygun olmayan Feshane’yi seçip hem de ticaret kaygısıyla sadece stantları doldurmayı amaçlayınca ilimizle alakası olmayan çok sayıda ürün ve yemeğin yöremize aitmiş gibi sergilenmesine sebep olmuş ve Elazığ Tanıtım Günleri bu yüzden çok eleştirilmişti.

Mesela meşhur Trabzon Ekmeğinin meşhur Elazığ Ekmeği olarak satılması gibi meşhur Elazığ Künefesi, meşhur Elazığ Tandır Kebabı vs. önüne “Meşhur Elazığ” tamlaması konmuş ilimizle alakasız birçok ürün için stant açılmıştı.

Yerel basında ve sosyal medyada çokça eleştiri alan bu organizasyondan sonra artık tanıtım günlerinden umutlar yitirilmiş ve bir daha yapılamayacağı ciddi şekilde konuşulmaya başlanmıştı.

Sanırım Elazığ’ın İstanbul diasporası da 2012 yılında yapılan organizasyondaki yanlışlardan rahatsızlık duydu ki ikinci kez tanıtım günlerini İstanbul’da yapmaya hazırlanıyor. Birinci organizasyonda bazı derneklerin destek olmak yerine köstek oldukları söylentilerini duyunca ‘ilki ne oldu ki ikincisi ne olsun’ diye umutsuzca baktığımızı itiraf edelim.

Fakat sonra öğrendik ki bu yılki organizasyonu farklı kılan bir yönü var. Bu yıl İstanbul Elazığ Tanıtım Günlerini özel bir organizasyon firması değil Elazığ Dernekler Federasyonu üstlenmiş…

Yani Elazığ’ın daha iyi tanıtılacağından daha güçlü bir organizasyon yapılacağından yana güçlü umutlar beslemek için bu kez bir sebebimiz var. Elazığ’ımız için bir türlü kıramadığı kabuğunu kırmada, yenemediği makûs talihini yenmede bir dönüm noktası ya da en azından bir başlangıç olur diye ümit ediyoruz.

Elazığ Dernekler Federasyonu demişken biraz da ondan bahsetmekte fayda var. Diğer illerin İstanbul’da bir tek derneği varken bizim o kadar çok sayıda derneğimiz var ki ancak federasyonla bir araya gelebildiler. Çok sayıda derneğimizin olması Elazığ’a yarar sağlamadığı gibi diasporamızın etkisiz kalmasına da sebep oluyordu.

Nihayet 10 Derneğimizin bir araya gelmesiyle Elazığ Dernekler Federasyonu 3 Nisan 2013’te resmi olarak kuruldu ve 3 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı ile de faaliyetlerine başladı.

Bu birliktelik muhakkak ki sağlıklı işlediği takdirde Elazığ’ımıza hem siyasi hem de ekonomik ve kültürel birçok önemli katkılar sağlayacaktır. Faik İçmeli başkanlığında kurulan Federasyon ilk ciddi sınavını 4-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan Elazığ Tanıtım Günleri ile verecek.

Siyaset, ekonomi, spor alanlarında sürekli geri giden Elazığ’ımız için bir umut aşılayan Elazığ Dernekler Federasyonundaki birlikteliğin kâğıt üzerinde kalmaması, ilimize de yansımaları olacak daha büyük birlikteliklere ve aktivitelere örnek olması en büyük arzumuz…

HER AY ELAZIĞ AKTÜEL DERGİSİ

16 yıldır ilimiz yerel basınında istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren, dağıtım ağını genişleterek Elazığ’ın tüm ilçe, belde ve köylerine ulaşarak yayın hayatına devam eden El-Aziz Gazetemiz yeni bir meyvesini Her Ay Elazığ Aktüel isimli aylık dergisiyle verdi.

Ağustos ayında ilk sayısı yayınlanan dergimizin baskı kalitesi, orijinal boyutu ve çok özel olarak hazırlanmış muhteşem logosu elinize aldığınız daha ilk anda bile uzun süreli olduğunu, Elazığ’a çok büyük hizmetler sunacağını hissettiriyor olacaktır.

Her Ay Elazığ Aktüel dergimizin Elâzığ’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesi dileklerimle…

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright