Böbrek taşını eritme ve prostat iltihabı tedavisi | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Böbrek taşını eritme ve prostat iltihabı tedavisi 21.03.2015 17:28

Böbrek taşını eritme ve prostat iltihabı tedavisi


Değerli okuyucularımız! ilk yazımızın konusu, böbrek taşını eritme ve prostat tedavisi hakkında olacaktır. 

Bahar arifesindeyiz. Bahar ürünü olan salatalık ve diğer yeşillikler sezonunun nimetlerinden faydalanıp şifaya kavuşmamız gerekir. 
Yazımıza, Hadis-i şerif ve Dua ile başlayalım: 

1- Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Hadis-i şeriflerinde, ``İlaç Allah`ın insanlara takdir ettiği bir nimettir. Onu kullanınız. Allah`ın emri ile  şifa vesilesi olur.`` buyuruyor.

2- Hadis-i şerif: ``Hastaları ziyaret ve her suretle hatırlarını sual etmek Müslümanlığın en büyük faziletlerindendir.`` buyuruyor.

3- Hadis-i şerif: ``Sıhhatinizi muhafaza ediniz. Zira kıyamet gününde evvela sıhhatinizi nereye sarf ettiğinizden sual olunacaksınız.`` buyuruyor.

Yıl 1995 Haziran Borneo adası-Balıkpapan şehri: Uygur Türklerinin Balıkpapan da ikamet ettiklerini, Brunei`nin başkenti Bandar seri Begavan`dan öğrendim ve hemen Balıkpapan’a gittim. İkindi namazını eda edip camiden çıkarken birisine sordum burada Türkler varmış, yardımcı olabilir misiniz? Tabi ki yardımcı olurum. Camiden çıkan birisine, Adarkan Bayduhan gözün aydın soydaşın gelmiş dedi ve Adarkan isimli soydaşımız hemen yanıma gelip heyecanla bana sarılıp, tanışma alışverişi yaptıktan sonra, buyurun eve gidiyoruz. Eve vardıktan sonra Bayduhan hane halkı ile tanıştık. Mesleği ziraat mühendisi, yaşı 54 olan Adarkan, üç gün üç gece beni misafir etti. Misafirlik esnasında Uygur Türkü soydaşlarımızdan böbrek taşı ve prostat tedavisi hakkında edindiğim bilgileri siz değerli okuyucularımızla da paylaşmayı Cenab-ı Allah nasip etti.

BÖBREK TEMİZLİĞİ:

REÇETE 1- Malzeme: Yarım demet maydanoz, Ceviz büyüklüğünde taze Zencefil, 700-800 gr. salatalık (Hıyar), İki yemek kaşığı bal, Ambalajı güneş görmemiş bir litre memba suyu. 

Hazırlanışı: Maydanozu sapları ile beraber iyice yıkayıp elle küçük parçalara bölün, salatalık organik olup kimyasal ilaç ile ilaçlanmamış ise yıkanıp kabuğu ile beraber mutfak robotu veya blendere koyun, taze Zencefili de soyup blendere atın, yarım litre su ile beraber çırpıp, cam sürahiye boşaltın. Yarım litre suyu ılıtıp iki yemek kaşığı bal ilave edilip, birer saat ara ile mümkün ise aç karnına bir su bardağı için. Bu reçete 16 gün devam edilip, 8 gün ara verildikten sonra tekrar başlanmalıdır.

NOT: Bu reçete, hem böbreklerinizi temizler, hem de prostat için çok etkilidir.

PROSTAT REÇETESİ:

REÇETE: 2 Prostat ve mesane iltihabı rahatsızlığı olanlar ve ayrıca bu reçete böbrek taşlarını da eritir. 

Malzeme: 200 gram Salatalık-kabak yaprağı, İki litre su, Tahta havanda ezilmiş 150 gram salatalık-kabak çekirdeği, Bir çay bardağı süzme bal.

Hazırlanışı: Havanda ezilmiş kabak-salatalık çekirdekleri kaynamakta olan iki litre suya atılıp, ateşi en düşük dereceye getirip, 25-35 dakika kaynatıp süzmeden soğumaya bırakın. salatalık-kabak yaprakları kaynamakta olan 4 su bardağı suya ilave edip 4-5 dakika kaynatıp soğumaya bırakın. Her iki karışımı da bir çay bardağı balı ılıtılarak ilave edip, için. 

Kullanılışı: Aç karnına günde 4 su bardağı içilecek. İlk defa iki su bardağı kabak-salatalık çekirdeği suyu sabah aç karnına saat 6-8 arası, ikinci bardak da saat 10.00’da içilecek. Saat 14’de ve 18’de birer su bardağı yaprak suyu içilecektir.
NOT: Bu reçete, hafta da iki kez yapılacak. Ayrıca hastanın kilosuna göre, malzemeler azaltılıp çoğaltılabilir.

REÇETE 3- Malzeme: 150 gram salatalık tohumu, 150 Gram kabak çekirdeği, 2 kilo süzme bal, 100 gram taze Zencefil rendesi. Hazırlanışı: Tohumlar tahta havanda ezilip, taze Zencefil rendesi ile beraber 2,5 kilo bal ile cam bir kâsede tahta kaşık ile macun haline getirilip, kavanozlara konup ışık görmeyen bir yerde muhafaza edilir. Kullanılışı: Sabahları aç karnına iki tatlı kaşığı yenir. Şifası: Mesane yollarının iltihabını temiler. Bronşit sorunu olanlar için de çok faydalıdır. Bu macun hemoroid (Basur) sorunu olanlar için de şifalıdır.


DOĞAL KAHVALTI İÇECEĞİ:

4 kişilik Malzeme: Bir kilo salatalık, bir su bardağı taze sıkılmış limon suyu, bir adet ince soyulmuş limon kabuğu, İki ceviz büyüklüğünde taze Zencefil, Yarım demet taze nane, 1,5 Litre su, Tatlandırmak için, şeker yerine yeterince bal. 

Hazırlanışı: Salatalık, zira-i mücadele görmemişse, yıkayıp kabuğu ile beraber blender veya mutfak robotuna atın, soyulmuş limon kabuğu, taze Zencefil, yarım demet taze naneyi de ilave edip iyice çırpıp cam sürahiye boşaltıp, bal ve limon suyunu ilave edip, çay yerine bu doğal limonatayı içmeyi alışkanlık haline getirirseniz, kimyasal ilaçlar evinizi ve vücudunuzu ziyaret edip, tanışmak nasip olmaz.

NOT: Zevkinize göre mevsimsel meyveleri de kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.
Reçetelerle ilgili soru ve önerilerinizi dergimiz aracılığı ile paylaşabilirsiniz. 
Cenab-ı Allah, Yüce Türk İslam âlemini, şifasını mahrum etmeyen kullarından eylesin dileklerimizle, Allah`ın şifası ve bereketi üzerinize olsun. 

NOT: Vicdan muhasebesi yapan doktorunuzun, olumlu görüş ve önerilerini aldıktan sonra reçeteleri uygulamanız daha faydalı olacaktır. Şeker hastaları bal kullanmadan reçeteleri kullanabilirler.

Hadis-i şerifler kaynakçası: İslam’ın nurlu yolu ikinci baskı. 

Yazar: Osman Bayülken 1959

Yeniden buluşmak dileğiyle.

 

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright