HDP Çözüm Sürecini Oy Kaygısıyla Statükoya Sattı!  | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>HDP Çözüm Sürecini Oy Kaygısıyla Statükoya Sattı! 23.08.2015 13:02

HDP Çözüm Sürecini Oy Kaygısıyla Statükoya Sattı!

 Karanlık güçlerle dayanışma halindeki menfi medya unsurları Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP iktidarını yıpratmaya yönelik son günlerde iki önemli konuya odaklanarak algı operasyonları düzenliyorlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koalisyon yerine seçim istediği şeklindeki kara propagandayı dillendirdikten sonra AKP’nin oy kaygısıyla PKK’yı bombalayarak çözüm sürecini bitirdiği tezini işleyerek yalanlarını kamuoyuna mal etmeye çalışıyorlar.

Ülke ve millet menfaatiyle ilgili gelişmelere düz ayna yerine daima sirk aynası misyonuyla yaklaşan medya her olayda olduğu gibi bu iki hususta da son derece tecrübeli, yetenekli şövalyelerine güveniyor olmalı!

Ancak emperyalizm güdümlü medya sihirbazları illüzyonlarında ne kadar başarılı olsunlar sonuç itibariyle beyaza siyah demek ve bunu topluma inandırmakla yükümlü oldukları için işleri zor!

Hele bir de TSK ile PKK terör örgütü arasındaki savaşın yeniden kızıştığı bir konjonktürde gelecekleri hiç parlak değil!

7 Haziran seçim sonuçlarının belirginleştiği gece geç saatlerde 3 muhalefet parti lideri televizyon ekranlarında seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunurken ortak bir söylem dillendirdiler!

“AKP ile bir koalisyon kurmayı kesinlikle düşünmüyoruz!”

Üstelik AKP ile koalisyon düşünmediklerini ilan eden 3 muhalefet parti lideri daha sonra kendi aralarında da hükümet kurmak için ortak bir siyasi zeminde buluşmaya yanaşmadılar!

Hükümet kurmakla görevlendirilen Başbakan Davutoğlu, CHP, MHP ve HDP’ye gerçekleştirdiği ilk ziyaretten eli boş döndü!

CHP, koalisyon ortağı olarak AKP’ye MHP’yi işaret ederken; MHP ise CHP ve HDP’yi adres gösterdi!

Kısacası muhalefet topu taca attı!

Ülke yönetiminde elini taşın altına sokmak istemeyen muhalefet gerçekte koalisyon görüşmelerinde son derece isteksiz olmasına rağmen Batının borazanı medya mensuplarının yıpratma kampanyalarına hedef olmaktan çekindikleri için Deniz Baykal’ın da ifade ettiği gibi tiyatro oynamaya devam ediyorlar!

Eğer ülke yeni bir seçim sath-ı mailine girerse elbette bunun öncelikli sorumluluğu peşinen AKP’yi dışlayan üstelik kendi aralarında bir birlikteliğe, ittifaka asla yanaşmayan muhalefet partilerine aittir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin sonrasında katıldıkları her organizasyonda bir koalisyon hükümeti kurulması gerekliliğinden ısrarla ve iştahla bahsetmişken bu mızrak bu çuvala sığmaz arkadaş!

AKP’nin oy hesabıyla çözüm sürecinden vazgeçtiğine dair sirk aynası medyasındaki palyaçoların propagandalarına aldanmamak lazım.

Öncelikle şu gerçeğin altını çizmekte fayda var!

Oy kaygısıyla çözüm sürecinden vazgeçen AKP iktidarı değil HDP’dir!

Çünkü HDP baraja takılma korkusuyla seçim öncesi statüko veya moda tabirle Eski Türkiye yanlısı siyasi partiler ve medya çevreleriyle AKP düşmanlığı temelinde işbirliği yaptı!

Oysa HDP’nin temel paradigması statükoya olan düşmanlığı değil miydi?

Haçlı Batıyla dayanışma içinde hareket eden derin devlet yapılanması yıllarca Türk ve Kürt halkının inancını, tarihini, kimliğini, özünü ret politikalarıyla yok saydı!

Kökü dışarıda derin güçlerin tek tip insan yetiştirme isteği çerçevesinde Türk ve Kürt halkına devlet gücünü seferber ederek uyguladıkları inkâr, asimilasyon, ötekileştirme politikalarına karşı sözde devrimci bir anlayışı benimsemiş olan HDP kendi değerlerine, seçmenlerine ihanet ederek Erdoğan düşmanlığında Eski Türkiyecilerle ittifak kurdu!

Oysa Eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşan yerleşik düzen bekçilerinin Türk ve Kürt halkına yönelik bütün dışlama, ötekileştirme, inkâr ve asimilasyon politikalarına son veren AKP iktidarıydı!

HDP, 7 Haziran seçimi öncesinde sirk aynası görevi gören menfi siyaset, medya ve sermaye unsurlarıyla anlaştı!

Ve bu antlaşma sonucunda tek bir Kürt vatandaşının bile barınmasının hayal olduğu Beyaz Türklerin gettolaştırdığı semtlerde HDP’nin aldığı oy oranlarında patlama yaşandı!

Bebek: % 45(1. Parti); Nişantaşı: % 80(1.Parti); Etiler:%20 (2. Parti); Bağdat Caddesi: %10(3.Parti); Acarkent: %11(3.Parti)!

Eğer HDP, temsilciliğine soyunduğu Kürt halkını kamu gücüyle yıllardır ötekileştirip sömürgeleştiren Eski Türkiye oligarşisiyle anlaşarak çözüm sürecine ihanet etmemiş olsaydı 7 Haziran seçimlerinde tuzu kuru kesimlerin yaşadığı bölgelerde bu kadar yüksek oy oranına ulaşabilir miydi?

Tüm ihtişamıyla ortada olan bu bariz gerçeklere rağmen sirk aynası medya borazanları çözüm sürecine ihanet edenin HDP değil AKP iktidarı olduğu şeklindeki manipülasyonu yoğun şekilde dillendirip toplumu tıpkı 7 Haziran seçimleri öncesindeki gibi HDP’nin kucağına itmenin peşindeler!

Ama bu sefer yağma yok!

Terör olaylarının yeniden başlaması, şehit haberlerinin ülke gündeminde yerini alması sebebiyle Batı güdümlü medya kesimlerinin aleyhine öyle güçlü bir siyasi konjonktür meydana geldi ki bu tsunami dalgalarına karşı direnmeleri imkânsız!

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright