Cumhurbaşkanı Erdoğan, iddia edildiği gibi diktatör mü? | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Cumhurbaşkanı Erdoğan, iddia edildiği gibi diktatör mü? 30.11.2015 23:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iddia edildiği gibi diktatör mü?


Küresel sermaye medyasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak ve yıpratmak için yıllardır aleyhine düzenlediği algı operasyonlarında kullandığı en önemli argümanlardan birisi diktatör yakıştırması oldu.

Emperyalist güç odaklarının uzantısı Sabetayist medya mensupları, bir şefin idaresindeki orkestra sanatçıları gibi birbirleriyle ahenkli, eşgüdüm ve işbirliği halinde hareket ederek yoğun çabalarının ardından diktatör sıfatını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yamamayı başardılar.

Peki, gerçek nedir?

Tapınakçı medya şövalyelerinin diktatör diye yaftalamaya çalıştıkları Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 yılda genel ve yerel olmak üzere toplamda 9 seçim geçirdi.

Ve her defasında sandıktan büyük bir zaferle çıkmayı başardı.

Cumhuriyet tarihinde halkın doğrudan seçtiği ve 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ilk Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde %52 gibi büyük bir toplumsal destekle sandıktan yine galip olan taraf oldu.

13 yılda iktidarında 9 kez seçim kazanmış ve halkın %52’sinin onayıyla Cumhurbaşkanı seçilmiş bir lider olan Erdoğan’a emperyalist medya mensupları yıllardır bıkmadan usanmadan diktatör demeye devam edi-yorlar.

İddia edildiği üzere diktatör tarafından yönetilen ülkemizde Yargıtay Başsavcılığının resmi verilerine göre faaliyet halindeki parti sayısı 97!

Bu partilerin içinden 29 tanesi YSK tarafından 1 Kasım Genel Seçimlerine katılma hakkını elde etti!

1 Kasım Genel Seçimlerinde adaylık müracaatında bulunan parti sayısı ise 18!

Ancak YSK tarafından 1 Kasım seçimleri için basılan oy pusulasında 27 tane partinin ismi ve amblemi mevcut!

Şimdi bir an düşünün…

Dünyada diktatör tarafından yönetildiği iddia edilen bir ülke var ve bu ülkede 97 tane siyasi partinin kurulup faaliyet yapmasına izin verilmiş!

Ayrıca diktatörlükle idare edildiği söylenilen ülkede 13 yılda 9 kez halkın önüne seçim sandığı konmuş!

Ve diktatörün ülkesinde yapılacak genel seçimlerde oy pusulasında 27 tane partinin ismi ve amblemi var!

Diktatör kendi ülkesinde partisine muhalif 17 tane partinin daha seçimlere girmesine onay vermiş!

Allah aşkına böyle bir lidere diktatör denilebilir mi?

İddia ediyorum dünyada demokrasiyle yönetilen devletler içinde seçimlerde en uzun oy pusulasına sahip devlet Türkiye!

Çünkü ABD’de seçimlere 2 parti girer!

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar!

Avrupa ülkelerinin çoğunluğunda Hıristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratlar olmak üzere 2 parti seçimlere girer!

Ancak bazı AB üyesi devletlerde Yeşiller, Irkçı ve radikal sol diye tanımlanan partiler de seçimlere girebiliyorlar.

AB ülkelerinde bile seçimlere katılan parti sayısı 5’i geçmiyor!

Buna rağmen ne ABD ne de Avrupa ülkeleri veya liderleri, hükümetleri diktatörlükle suçlanmıyor!

Oysa bizim ülkemizde 97 siyasi parti faaliyette ve seçimlere giren 18 tane parti var ama Cumhurbaşkanı Erdoğan diktatör olmakla itham ediliyor!

Konuya bir başka açıdan yaklaşmaya çalışalım.

Dünyada diktatör tarafından yönetilen bir ülke hayal edin.

30 yıldır bu ülkenin başı bir terör örgütüyle belada.

Ancak bu terör örgütünün siyasi temsilcisi olan bir partinin kurulmasına ve faaliyetlerine dikta rejimi tarafından müsaade edilmiş.

Terör örgütünün siyasi uzantısı bu parti hiçbir devlet baskısıyla karşılaşmadan yerel ve genel seçimlere rahatlıkla girip özgürce propagandasını yapabiliyor.

Sonrasında bu parti birçok ilde Belediye Başkanlığını kazanıyor ve Genel Seçimlerde %13 oy alarak 81 vekille Mecliste temsil kabiliyetine kavuşuyor!

Hatta diktatörün yönettiği ülkede kurulan bir seçim hükümetinde terör örgütünün siyasi partneri olan partinin 2 Milletvekili de bakanlık koltuğuna oturmuş olsun!

Tüm bu anlattıklarımızın rivayet değil gerçek olduğu ve fiilen yaşandığı bir ülkede Cumhurbaşkanı diktatörlükle suçlanabilir mi?

Dünyada diktatörlükle idare edilen hangi ülkede rejim düşmanı bir terör örgütünün siyasi parti kurmasına,       propaganda yapmasına, seçimlere girmesine ve Mecliste temsil edilmesine izin verilir?

Öyle bir dikta rejimi düşünün ki rejim düşmanı terör örgütüne destek olan, sahip çıkan, yandaşlık eden ve propagandasını yapan medyanın varlığına dahi tahammül etmiş olsun!

Diktatörün yönettiği bu ülkede terör örgütü kaç masumun canına kıyarsa kıysın, hangi vahşi eylemlerin altına imza atarsa atsın her zaman kendisine yandaşlık ve dostluk edecek işadamı, aydın, gazeteci, kanaat önderi, sivil toplum kuruluşu ve akademisyen bulmakta asla bir sıkıntı çekmesin!

Allah aşkına söyleyin…

Dünyada bu söylediklerimin yaşandığı bir ülkede rejimin adına dikta; yöneticilere diktatör denilebilir mi?

13 yılda 9 seçim kazanmış Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diktatör diyenlerin 400.000 masumun canına kıymış olan Suriye diktatörü Esad zalimiyle bir sorunu var mı?

Ya da Mısır’da halkın %52’sinin teveccühüyle seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi’yi askeri darbe ile deviren cuntacı Sisi yönetimiyle Haçlı Batı dünyasının bir alıp veremediği var mı?

Uyan Türkiye`m, gafletten uyan!

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright