Çanakkale Savaşı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bir fikir jimnastiği! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Çanakkale Savaşı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bir fikir jimnastiği! 17.05.2015 20:03

Çanakkale Savaşı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bir fikir jimnastiği!

Emperyalist Batının örtülü sömürgesi ve küresel güçlerin vesayeti altında öz benliğinden uzaklaştırılıp paryalaştırılmış ülkeleri, toplumları uyutmak için uygulanan formüllerin başında her yıl klasikleşmiş şekilde kutlanan sözde milli bayramlarla ilgili düzenlenen anma etkinlikleridir.

Bu anma törenlerinde gâvur aşığı malum unsurlar tarafından atılan bağımsızlık, özgürlük nutukları ile görsel coşku ve şölen bütünüyle bir illüzyondan ibarettir!

Örneğin her yıl ülkemizde kutlanan 23 Nisan ile Çanakkale Savaşı etkinliklerine bir göz atalım!

Tarih kitaplarına göre Çanakkale Savaşının tarihi 1915!

İstanbul`un İngiliz donanması tarafından işgal edilmesi 1918!

Yani Çanakkale Savaşından 3 yıl sonra İngilizler boğazları geçip Osmanlının başkenti İstanbul`u işgal ettiler!

Açıkçası Çanakkale iddia edilenin aksine 3 yıl sonra düşman kuvvetler tarafından geçildi!

90 yıldır hile rejimi ve köle düzeni ile vesayet rejimini ayakta tutmak için kurgulanmış bir senaryodan ibarettir Çanakkale geçilmez propagandası!

Başkent İstanbul`u işgal eden İngiliz donanması Çanakkale Boğazından geçerken hiçbir direnişle karşılaşmadı!

3 yıl öncesine kadar on binlerce vatan evladını şehit vererek sözde hâkimiyetimizdeki Çanakkale Boğazından İstanbul’u işgal etmek için geçen İngiliz Donanmasına karşı koyacak Türk askeri gücü yok muydu?

Var idiyse neden mukavemet gösterilmedi!

İngiliz donanması Çanakkale Savaşından 3 yıl sonra boğazlardan geçip başkent İstanbul`u işgal ettiyse Çanakkale`de gerçekte ne oldu?

Çanakkale Savaşında on binlerce Mehmetçiğin ölmesi başkent İstanbul`un işgalini önleyemediyse o takdirde binlerce insan hangi kutsal amaç uğruna hayatını kaybetti?

Çanakkale Savaşı tarihçilerin iddia ettikleri gibi bir kahramanlık destanıysa, bu destandan 3 yıl sonra İngiliz işgal güçleri nasıl oldu da ellerini kollarını sallaya sallaya İstanbul`u kolaylıkla işgal ettiler?

İstanbul’u işgal eden İngiliz devletinin şimdiki Ankara Büyükelçisi tweet atarak “Çanakkale bir kahramanlık destanıdır “ diyor!

Yenilen milletlerin tarihi galipler tarafından yazılır kuralı gereği İngiliz yandaşı malum kesimlerin yazdığı Cumhuriyet tarihi yeniden gözden geçirilmeli değil mi?

Çanakkale savaşıyla ilgili bu ülkede sözde kendini otorite olarak gören akademisyenler, aydınlar, yazarlar, Yahudi askerlerden kurulu Siyon Katır Birliğinin İngilizlerle birlikte Mehmetçiğe karşı savaştığı gerçeğinden neden hiç söz etmezler?

Çanakkale Savaşında kurulan Siyon Katır Birliğinin 2 bin yıl sonra Yahudiler tarafından kurulan ilk düzenli ordu olduğunu bilen bu ülkede kaç okur-yazar var?

İsrail Ordusunun temellerinin Çanakkale Savaşında kurulan Siyon Katır Birliği tarafından oluşturulduğunu biliyor musunuz?

Çanakkale`de Mehmetçiğe karşı kurulan Siyon Katır Birliğindeki askerlerden 2 İsrail Başbakanı ve 1 Cumhurbaşkanı çıktığını bilen var mı?

Bu isimler, İsrail’in ilk başbakanı olacak olan David Ben Gurion, 1967’deki 6 Gün Savaşı sırasında İsrail Başbakanı olan Levy Eskhol, yine İsrail Cumhurbaşkanlarından Yitzhak Ben Zvi!

İngilizler tarafından “ Osmanlının başkenti işgal edilmek isteniyor. Halifelik tehlikede” yalanlarıyla aldatılıp Çanakkale’ye taşınan sömürge ülkelerindeki Müslümanlar üzerinden “Araplar bize ihanet etti" kara propagandasını yıllardır dillerinden düşürmeyenler neden Siyon Katır Birliğini delil gösterip “Yahudiler bizi arkadan vurdu”  demezler?

Her yıl 23 Nisan kutlamalarında dile getirilen ulusal egemenlikten kast edilen kesinlikle Milli İradenin hâkimiyeti değildir!

Vurgulanmak istenen asıl egemenlik İsrail paralelindeki Sabetayist zümre oligarşisinin ülkemizde kurduğu vesayet rejiminin devamıdır!

4 defa askeri darbeyle kapatılmış ve ülkedeki siyasi figürlerin tümden tasfiye edildiği TBMM`nin bu sene 95. Yılını kutluyoruz!

Ne mutlu!

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl büyük bir coşkuyla kutlayan malum medyanın geçmişte milli iradeye karşı yapılan 4 askeri darbeyi desteklemiş olması ne kadar ilginç değil mi?

Ulusal egemenlik şampiyonluğunu yapan mahfiller ile darbeciler her zaman iç içe, kol kola olmuşturlar bu ülkede!

1996`nın 28 Şubatında meşru iktidarı yıkmaya yönelik gerçekleştirilen post-modern darbe girişimini alkışlayanlar ile aynı yıl 23 Nisan Bayramını coşkuyla kutlayanlar aynı malum kesimlerdir!

Erbakan`ın yasalar çerçevesinde kurduğu 4 tane partisini kapatanların 23 Nisan programlarında millet, demokrasi, egemenlik nutukları atması tam bir ikiyüzlülük değil de nedir?

23 Nisan`da egemenlikten dem vuran çevrelerin bundan birkaç yıl evvel milli iradeye karşı Gezi Parkı isyanına destek verdiklerini unutmayalım!

Milletin %52`sinin desteğiyle Cumhurbaşkanı seçilmiş Erdoğan`ı diktatör ilan edenlerin, 23 Nisan’da dillerinden düşürmedikleri egemenlikten kasıtlarının kendilerine ait oligarşik düzenin devamı olduğu çok açıktır.

23 Nisan törenlerinde dünya barışından dem vuran malum mahfillerin aynı zamanda Irak`taki, Filistin`deki, Suriye`deki, Afrika’daki çocukların yaşadıkları insanlık dramına sessiz kalmaları ve yüz binlerce masum çocuğu katleden küresel emperyalizm ile dayanışma içerisinde olmaları da insanlık adına vahim bir tablodur!

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright