Çağlayan Adliyesi Baskını ve Savcı Suikastı! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Çağlayan Adliyesi Baskını ve Savcı Suikastı! 02.05.2015 13:47

Çağlayan Adliyesi Baskını ve Savcı Suikastı!


AKP iktidarından kurtulmak için darbe senaryolarından, yargıyı manivela gibi kullanma girişimlerinden, ekonomik, siyasi kaos çıkarma planlarından ümidini kesen; dış bir askeri operasyonla işgal etme cüretini, kuvvetini kendilerinde bulamayan; seçimle, sandıkla mağlup edemeyeceklerinin bilincinde olan dış/iç Gezi Parkı koalisyon güçleri yeni bir tezgah için düğmeye bastılar!

Çağlayan Adliyesini basarak bir savcıyı katlettiler!

Savcı cinayeti ülkenin siyasi, ekonomik, toplumsal barış, istikrar ve refahına sıkılmış bir kurşundu!

Asıl amaçları ülkede yeni bir Gezi Parkı veya Kobani ayaklanmasına benzer bir iç toplumsal isyan çıkarabilmek için gerekli alt yapıyı hazırlamak, taşları döşemekti!

Bu cinayet ülkemizdeki medya, siyaset ve sanat camiasının iç yüzünü tanıma babında, kişilerin kalplerinde gizlediklerinin ortaya çıkması anlamında adeta bir turnusol kâğıdı vazifesi gördü!

Herkes içinde biriktirdiği öfkeyi, kini, düşmanlığı, cerahati kustu!

Öncelikle ülkemizde öldürülen savcıya değil, teröristlere sahip çıkan, destek veren siyasetçilerin, gazetecilerin, ilahiyatçıların, sanatçıların olduğunu bir kez daha fark ettik, hatırladık!

Dünyanın hiçbir devletinde ülke savcısını katleden teröristlere sahip çıkan bir siyaset ve sanat camiası ile medya unsurlarının varlığına rastlayamazsınız!

Öldürülen savcı yerine teröristleri bağrına basan siyasetçileri, gazetecileri, sanatçıları bu ülkede siyasetçi, gazeteci, sanatçı yapan mekanizmanın mutlak sorgulanması, irdelenmesi gerekiyor!

Ülkenin katledilen savcısına değil teröriste sahip çıkacak kadar bu milletin değerlerine, kimliğine, tarihine uzak insanlara hangi odak sanatçı, gazeteci, ilahiyatçı payesi veriyor?

Medya her konuda olduğu gibi savcı cinayetinde de yine her türlü manipülasyonu, dezenformasyonu, algı operasyonunu, illüzyonu büyük bir itina ile kamuoyuna sergilemeye çalıştı!

Savcıyı katledenler DHKP-C`li olunca batı uzantısı medya hem terörist diyemedi hem de ilk gün elektrik kesintisini manşetlere taşıyarak olayı örtme, karartma çabasına girdi!

Savcıyı öldürenler DHKP-C`li değil de mesela IŞİD veya El- Kaide benzeri örgütlere mensup olanlar olmuş olsaydı medyada İslam düşmanlığı zirve yapmıştı!

Terörist eylemde bulunanların kimliği üzerinden İslam düşmanlığı yapan dış/iç medya mahfilleri aynı yaklaşımla savcıyı öldürenlerin kimliklerini bahane ederek neden Marksist, komünist, sol ve sosyalizm düşmanlığı yapmıyorlar?

Silahlı saldırıda bulunanlar eğer Müslüman ise terörist, anarşist; ama Marksist ve sosyalist ise özgürlük savaşçısı veya eylemci gerilla!

Yıllarca bu ülkede CIA ve MOSSAD elamanlarının İslami kılıkla işledikleri cinayetler bahanesiyle Müslümanlar İran`a, Arabistan’a diyenlere savcı cinayeti sonrasında şimdi ne söylemek icap eder!

Marksistler, komünistler, solcular ve sosyalistler Moskova’ya!

Cinayetle birlikte sözde emperyalizm ve faşizm düşmanı olan DHKP-C`ye yönelik yapılan operasyonda bir İngiliz vatandaşı istihbaratçı yakalandı!

DHKP-C operasyonunda İngiliz kökenli Alman bir istihbarat mensubu yakalandı ama nedense menfi medya bu ayrıntıyı görmezlikten gelmeye çalıştı!

AKP iktidarını Batı işbirlikçisi ilan edenler, DHKP-C operasyonunda bir İngiliz’in yakalandığını yazacak cesarete bile sahip değiller!

Kimmiş İngiliz muhipleri!

Savcı cinayetinden bile AKP karşıtlığı için türlü türlü komplo teorileri üretenlerin bu ülkede komplo teorilerine en fazla karşı çıkanlar olmuş olması başka bir ilginç nokta!

Söz konusu Siyonizm, ABD ve İsrail’in kirli planları olunca eleştirilere komplo teorisi diyenler şimdi savcı cinayetiyle ilgili komplo teorisi üretmekle meşguller!

Evine hırsız girmiş Nasrettin Hocayı yargılayan, suçlayan, hırsızı haklı çıkarmaya çalışan Kadı Efendi meğer ölmemiş!

Medyada ve sanat dünyasında cirit atıyormuş da haberimiz yokmuş!

Sahibi olduğu medya grubunda yazarlarının teröristlere ve eylemlerine destek vermesine daha fazla dayanamayan Aydın Doğan bile sonunda isyan etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan medyadan şikâyetçi olduğunda diktatör diyenler Aydın Doğanı da diktatör ilan edecekler mi bekleyip göreceğiz?

Düşen F-4 uçağında şehit olan pilotların cenazesine katılmadı diye Cumhurbaşkanı Erdoğan`ı eleştiren medya kesimleri öldürülen savcının cenazesine katılmayan Ana ve iki yavru muhalefet liderlerine karşı ise üç maymunları oynadılar!

Siyaset ve medya çevrelerinin görmezden geldikleri bir konu daha var!

Son günlerde artış gösteren terör eylemleri ile suikastlar arasında Ergenekon bağlantısı var mı?

Ergenekon ve Balyozcular hapisteyken sıfırlanmış olan faili meçhul cinayet ve suikastların bu çevrelerin serbest bırakılmasından sonra yeniden başlaması tesadüf mü?

Aydın Doğanı dahi isyan ettiren terör destekçisi yazarların aynı zamanda Ergenekon sever olmasının özel bir manası var mı?

Savcı cinayeti sonrasında meslektaşları olan üst düzey yargı mensupları ile hâkim, savcı ve avukatlar da çok kötü bir sınav verdiler!

Milli iradeyi devirmek adına planlanan darbe girişimlerine destek vermek için zamanında meydanları arşınlayan tüm yargı erkinin katledilen savcı için de aynı şekilde meydanlara çıkmalarını bekliyorduk ama nafile!

Toplumsal düzeni sağlamak ve yasalar doğrultusunda adaleti korumakla mükellef olan avukatların bizzat kendileri savcı cinayeti sonrasında kavga ve kargaşa sebebi oldular!

Efendim, avukatlar adliye girişlerinde aranamazlarmış!

Diyelim ki, avukatlar bundan böyle adliye girişlerinde arandılar!

Neleri eksilir!

Laiklik, Cumhuriyet, anayasa tehlikeye mi girer!

Avukatların aranmadığını bilen teröristler avukat elbisesini giyerek adliyede bir savcıyı katlettiler!

Daha kaç savcının ölmesi gerekiyor!

Havaalanlarında kuzu kuzu kendilerini aratıp adliyede gurur yapan avukatlara şunu hatırlatmakta fayda var!

Danıştay Cinayetini işleyen Alparslan Arslan’da bir avukattı!

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright