Agos Gazetesi, Hrant Dink’in mücadelesine ve hatırasına sahip çıkmadı! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Agos Gazetesi, Hrant Dink’in mücadelesine ve hatırasına sahip çıkmadı! 10.07.2016 11:58

Agos Gazetesi, Hrant Dink’in mücadelesine ve hatırasına sahip çıkmadı!


 

Almanya Parlamentosu “Ermeni Soykırımı” kararını onaylayınca konuyla ilgili tartışmalar ülke gündemine damga vurdu.

Tartışmaları yönlendirmeye çalışan malum medya odakları manipülasyon sanatındaki uzmanlıklarını sergileyerek İsrail teziyle ve jargonuyla Almanya’ya yüklendiler.

Almanya’ya yönelik yapılan eleştirilerin ana temasını sözde, “Yahudi Soykırımı” oluşturdu.

Türkiye’ye yapılan haksızlığa vurgu yapma görüntüsü altında Almanya’nın sözde, “Yahudi Soykırımı” sebebiyle suçlanması elbette İsrail’i zevkten dört köşe edecek bir yaklaşımdı.

Çünkü bu yaklaşımın altında yatan iki hinlik vardı!

Birincisi kültürel emperyalizmin 20. Asırda insanlığa yutturduğu en büyük yalanlardan birisi olan sözde “Yahudi Soykırımı” gerçekliğini topluma aşılamak!

İkincisi de İsrail’in Filistin halkına yaptığı devlet terörü ve insanlık dışı katliamları meşrulaştırmak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabahattin Zaim Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreninde Almanya’yı, “Ey Almanya, bak yine söylüyorum; önce Holokost`un hesabını vereceksin.” Diyerek suçladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çıkışıyla sözde, “Yahudi Soykırımı” gerçekliğini bilerek ya da bilmeyerek de olsa kabullenmiş oldu.

Bu şekildeki bir bakış açısı bütünüyle hatalıdır ve yanlıştır.

Holokost`un hesabını Almanya’dan soracaksa İsrail sorsun.

Küresel Yahudi sermayesi sorsun.

Holokost, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilgilendiren bir konu olmamalıydı.

Şu gerçeğin altını kalın harflerle çizmekte yarar var!

“Ermeni Soykırımı” iddialarının dünyada birçok farklı devletin parlamentoları tarafından onaylanmasını sağlayan üst akıl İsrail ve küresel Yahudi sermayesinden başkası olamaz.

Dünyanın en fakir ve yoksul ülkelerinden birisi Ermenistan’ın Batılı devletlerin parlamentolarını etkileyip yönlendirecek siyasi veya ekonomik bir yaptırım gücü olamayacağı aşikâr.

Bu gerçeği ifade edenlerin başında henüz aydınlanmamış bir cinayete kurban giden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink gelmekteydi.

Ermeni gazeteci ve yazar Hrant Dink bu gerçeği bildiği ve dillendirdiği için suikasta hedef yapıldı.

Bir televizyon programında bu gerçeği şu sözlerle ifşa etmişti: Yaşlılarımız hep şöyle derdi: BİZ ERMENİLERİN BAŞINA HER NE GELDİYSE YAHUDİLERDEN GELDİ!

Soykırım tartışmaları hakkında en dikkat çekici açıklama beklenmedik bir kurumdan ve kişiden geldi.

Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan, Almanya’nın “Ermeni soykırımı yasa tasarısını” kabul etmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı.

Mektupta yasayı onaylayan Alman Meclis’i eleştirilirken, Ermeni soykırımı iddiaları için ise “Ermeni Milletinin emperyalist güçler tarafından kullanılması” ifadelerine yer verildi.

“Ermeni Soykırımı” iddialarının emperyalist güçler tarafından kullanıldığı gerçeğinin Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan tarafından ifade edilmesi oldukça önemliydi.

İlk defa üst düzey bir Ermeni din adamı tıpkı Hrant Dink gibi, “Ermeni Soykırımı” tartışmalarını farklı bir mecraya taşıyarak olayın emperyalizm boyutuna vurgu yapıyordu.

“Ermeni Soykırımı” tartışmalarında emperyalizm boyutuna parmak basan Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan’a itiraz umulmadık yerden geldi!

Agos gazetesi!

Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Patrik Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan’a hitaben gazetede kaleme alınan mektupta “Duyduğumuz teessürü ve ilaveten isyan ile öfkeyi bir kez daha dile getiriyor, Zat-ı Alilerinize akıl, fikir, izan ihsan etmesini Allah’tan diliyoruz” denildi.

Agos gazetesi bu tutumuyla gazetenin kuruculuğunu, yayın yönetmenliğini ve başyazarlığını yapan Hrant Dink’in mücadelesi ile hatıratına büyük bir saygısızlık yapmış oldu.

Çünkü Hrant Dink, Türkiye’yi hedef alan sözde, “Ermeni Soykırımı” kararlarıyla ilgili küresel emperyalist güç odaklarına vurgu yaptığı için katledilmişti!

Turgut Özal ve ailesi, küresel güç odakları ile yerli muhiplerince kurucusu oldukları parti ANAP’tan uzaklaştırılıp tasfiye edildiler.

Milli Görüş davasının kurucu lideri Erbakan’ın vefatından sonra benzer bir süreç Saadet Partisinde de yaşandı.

Erbakan ve ailesi, Saadet Partisinden dışlanıp uzaklaştırıldılar.

Anlaşılan o ki, Hrant Dink’in menfur bir cinayete kurban gitmesiyle Agos gazetesi de el değiştirmiş!

Hrant Dink’in savunduğu fikirler, düşünceler ve zihniyet vefatından sonra Agos gazetesini ele geçiren üst akıl tarafından tehcire tabi tutulmuş.

Siyonizm’in küresel hâkimiyetine katkı sağlamayan ve sorun oluşturan siyasi liderler ile ailelerinin kurucusu oldukları partilerden dışlanıp tasfiye edilme geleneği Hrant Dink içinde uygulanmış!

Hrant Dink’in yönetimindeki Agos gazetesiyle şimdiki Agos gazetesi aynı çizgide ve zihniyette değil.

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright