AB dediğin tek dişi düşmüş canavar! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>AB dediğin tek dişi düşmüş canavar! 17.09.2016 15:54

AB dediğin tek dişi düşmüş canavar!


Adam kalkıyor “efendim! Avrupa bizi Avrupa Birliğine layık gördü” diyor. Bu söz ve yaklaşımlar bütün ecdadımızın kemiklerini sızlatan ifadelerdir.

Ne demek bu! Kimmiş Avrupa ? Nereye girmemize layık görüyormuş?..

Biz tarihin en şerefli milletiyiz! Biz Avrupa’yı birşeye layık görürüz veya görmeyiz.

Yukarıya alıntıladığım cümleler Türk siyasi hayatına damgasını vurmuş merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ait.

Son günlerin gündemini oluşturan Avrupa Birliği ve İngiltere’nin birlikten ayrılma kararıydı belki beni bu satırları yazmama sebep.

Avrupa Birliği,  İngiltere şokunu yaşadı geçtiğimiz aylarda. İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’den oluşan Birleşik Krallıkta yapılan referandumda, %52 ile AB’den ayrılma kararı çıktı. Böylelikle Birleşik Krallığın 43 yıllık AB macerası da halkın oylarıyla son buldu.

Ekonomik anlamda İngiltere’nin AB’den ayrılışı Türkiye’yi ilk ve kısa dönemli vadede olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuzluk ve ülkemizi etkileyecek olan etkinin sebebi; AB’nin siyasi enerjisini ancak kendi içindeki krizi yönetmeye yönelik olmasındandır. Çünkü İngiltere’nin AB’den ayrılması, Avrupa Birliği için de büyük bir darbe niteliğindedir.

Bu ayrılışın kendi içinde de dış politikada da çeşitli etkileri olacaktır tabiî ki. Bu açıdan baktığımızda ilk dönemde olumsuz bir etkiden söz etmemiz mümkün. Orta ve uzun vadede ise İngiltere Avrupa Birliği ile var olan ilişkisinden farklı bir ilişki kurup (brexit savunucuları bunun mümkün olacağını savunuyor)tıkanan Türkiye ve AB ilişkisine örnek teşkil edebilirse bu olayı zamanla menfaatimize dönüştürmeyi başarabiliriz.

Geçmişten bu güne farklılık göstermeyen ‘’Haçlıların’’ oyunları,  batının ve AB’nin ırkçılığa varan yabancı düşmanlığı ve islamafobya faaliyetlerinin giderek artmakta olduğunu ibretle izliyoruz. Bu ülkelerde Müslümanlara yönelik olumsuz tavırlar ve ötekileştirme çalışmaları bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Avrupa’da ırkçı ve aşırı sağcıların gittikçe militanlaştığı; bireylere yönelik fiziksel saldırılar, bina ve ibadethanelere yönelik kundaklamalar, Müslüman halka dayatmacı politikalar, inanç ve ibadet özgürlüğünü kapsayan engellemeler, yasa ve yaptırımlar ile bu militanlıkları ispatlanıyor.

Avrupa’nın birçok ülkesinde Müslümanlar birçok ayrımcılığa maruz kalmakla birlikte, eşit katılım, uyum çabaları da ne yazık ki  engellenmektedir.

Almanya’da, Sol Neo-Nazi olarak bilinen sadist topluluklar Müslümanların özel konutlarını ve ibadethanelerini domuz başı, domuz kanı ve duvarlara gamalı haç, hakaret içeren yazılar ve fiziki saldırılar ve tahrik ile kin ve nefretlerini giderek açığa çıkarmışlardır.

İngiltere kendi menfaatleri uğruna ayrıldığı AB’den, bunun sebebinin utanmadan; “İslam dünyası ve Türkiye’’ olduğunu öne sürdüğü gibi, İslam korkusunu kullanarak Türkiye’yi pazarlık konusu bile yapmıştır.

Almanya’nın kuklası olmaya başlamış olan Avrupa Birliği dağılmaya mahkûm olacaktır. Son yıllarda artık Avrupa Birliğinin cazip tarafı kalmamış tam aksine kuklalaşmış, hantallaşmış, özellikle göçmen sorunuyla açığa çıkan insanlık duygularını yitirmiş bir topluluk olduğunu iyice ispatlamıştır.

Ah kendini medeni zanneden Avrupa! Türk ve İslam Birliği her zaman senin için bir korku ve tehdit unsuru oldu ve olmaya devam edecek. İslam’ın gücü ve Allah’ın yardımı her zaman bizleri güçlü, sizleri de yalnız ve ezik bırakmıştır. Tüm bu adaletsiz hırsınızın sebebi budur.

Biz “BÜYÜK TÜRKİYE”yiz Avrupa Birliği’ne girmek zorunda değiliz.

İslam coğrafyası bir alternatif değil belki de tek tercihimizdir.

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright