İrfan Ordusu | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İrfan Ordusu 28.12.2016 17:42

İrfan OrdusuBir süreden beri Özel Bilgem Okulları’nda sağlık derslerine giriyorum. Mesleki bilgi ve eğitimlerimi çocuklarla paylaşıyor ve öğreticilik yapıyorum. Sağlık ile eğitimi birlikte birleştirmek ve bunu genç dimağlara sunmak benim için de zevkle yaptığım bir mesleğe dönüştü.

İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bugün de milletçe, eğitime, öğretime, ilme, âlime ve öğretmene derin bir saygı ve muhabbet duyuyoruz.

 İrfanı ve öğrenmeyi merkezine koyan tüm medeniyetlerde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler ve ilim adamları gelmektedir. Onlara irfan ordusu da diyebiliriz.

Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun doğuştan gelen bir özelliğidir. Öğretmenlikte,  öğretme olgusuna hikmeti yani iyi ile kötüyü ayırt etmeyi de katılmazsa bu eksik bir öğrenme ve öğretme olur.

 Evet, öğretmen öğretendir ama bununla birlikte eğiten, sınırları çizen,  doğruyu yanlışı gösteren, erdem ve faziletle çocuğun içindeki cevheri, özel yetenek ve istidatları ortaya çıkartan kişidir ve öyle olmalıdır.

İnsanı eğitmek, donatmak ve yetiştirmek,  aynı zamanda bir medeniyet, bir uygarlık ve kültürü oluşturmaktır. Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet edilen çocuklarımızı her alanda yetiştiren özellikli, donanımlı ve seçkin insanlar olarak görüyoruz.

Her öğretmenimiz, ülkemizin geleceği adına önemli bir fırsattır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen öğretmenlerimizin sayesinde yeni neslimiz yüce hedeflere yürüyeceklerdir.

Ülkemizin geleceği ve yarınları, öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla yaktığı eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenlerimiz, dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı geleceğe ve tercih edecekleri mesleğe hazırlamakla birlikte, milli ve manevi değerlerimizi, özellikle de millet olarak üzerine titrediğimiz hassasiyetlerimiz de yeni nesillere öğretmeyi de milli bir vecibe olarak görmektedirler.

Bu değerlerin başında da vatan ve bayrak sevgisi, vatan uğruna her türlü zorluğa göğüs germe şehit olma,  bağımsızlık ve milli iradeye sahip çıkmaktır.

Bizleri medeniyet yarışından koparmak isteyen küresel güçler ve onların yerli taşeronlarının her türlü engellemelere ve her türlü milli iradeyi askıya almaya yönelik darbelere rağmen öğretmenlerimizin büyük emekleri ve özverisiyle yetiştirdikleri nesiler tarafından anında püskürtülmüştür.

Öğretmenlerimizin birinci sınıfın ilk gününden eğitim hayatının sonuna kadar öğrencilerimize her fırsata anlattığı ve önemle üzerinde durduğu bağımsızlık, milli irade ve milli ruh bilinci, vatan ve bayrak sevgisi 15 Temmuz akşamı tarihte birçok örneklerinde olduğu gibi hainlerin kâbusu olmuştur.

 Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, o gün tüm millet tek yürek olmuş, milli iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan her yaştan halkımızın özellikle de gençlerimizin kahramanlıkları sayesinde hüsrana uğratılmışlardır. Ve bu gençlik olduğu sürece de bu millete bu devlete diz çöktüremeyecekler...

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright