İman varsa imkân vardır | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>İman varsa imkân vardır 11.08.2016 19:14

İman varsa imkân vardır


 

“Mutlak kuvvet kudret sahibi Cenab-ı Hak’tır” derdi rahmetli Erbakan Hoca.

Nemrut’u topal bir sivrisinekle helak eden yüceler yücesi Mevla. Hani o bana yüksek bir kule yapın da üzerine çıkıp İbrahim’in Rabbini vurayım diyordu. Kulenin tepesine çıkıp gökyüzüne ok bile atmıştı aklı sıra…

“İyi ki zamanında sıvışmışız. Bu gün Calut ve askerlerine asla güç yetirilemez” diyen güruha inat bir avuç imanlı mücahit sağlam dururken Davut’un sapanındaki taş “beni yanına al Allah bu zalimi benimle helak edecek” diye dile gelmemiş miydi? Ad kavminden dev gibi bir adam, tepeden tırnağa zırhlara bürünmüş, bir de file kurulmuş. Davud ise sadıklar topluluğu mensubu genç bir mücahit, henüz peygamberlik verilmemiş. Savaş öncesi iki savaşçının çıkıp teke tek vuruşması pek eski bir gelenek olsa gerek. “Onu sen atmıyorsun belki Allah atıyor…” Zırhın sadece göz kısmı açık o mübarek taş sapandan fırlayıp göz deliğinden Calut’un beynini dağıtıyor. Bir çuval gibi efsane savaşçı filden düşünce ürken fil diğerlerini de ürkütüp ordunun savaş nizamını bozar, filler kendi taraflarını ezer, başkaca bir çarpışma olmaksızın efsane ordu hezimete uğramıştır bile.

Aynen böyle nice az topluluklar nice çoklara galip gelmiştir. Tarih bunun sayısız örnekleriyle doludur. Şanlı İslam tarihi dahi bunun dışında mütalaa edilemez. Bedir’de,  Uhud’da, Hendek’te, Mute’de ve diğer tüm gazvelerinde efendiler efendisi hep düşmanlarından sayıca az bir kuvvete sahip değil miydi?

Yirmi haçlı seferini göğsünde söndüren kahraman ecdadımız dahi hangi savaşında zahiri güç kuvvet olarak düşmandan üstün savaşa girmiş? Sultan Alpaslan kendi ordusundan beş kat büyük olan Bizans ordusunu perişan etmemiş miydi?...

Esasen zaten yegâne kuvvet ve kudret sahibi olan cenab-ı Halık-ı Mutlak’ın ekstra bir güce haşa yardıma ihtiyacı da yoktur. Her şey O’na muhtaç olduğu halde O hiçbir şeye ihtiyaç duymayan Samet değil midir? Zahiri gücün de Hakk’la beraber bir tarafa bahşedilmesi belki ezeli takdir planında adaletsizliğe yol açar ki bu dahi mümkün değildir.

Çoluk çocuğunun geleceğinin kaygısından, milletinin ve devletinin bekasının endişesinden gayrı bir niyeti ve hesabı olmayan bir avuç inançlı insanın göstermiş olduğu ihlasın bereketiyledir ki; bu necip milletin kıyametten önceki son şahlanışından başka bir şey olmayan altın çağ şafağının parlak hüzmeleri artık gören gözleri kamaştırmaya başlamıştır.

Cenab-ı Hakk’a sonsuz kere hamd-u sena ederken kapanışı yine Erbakan Hoca’ya bırakıyorum. “Bir milletin asıl gücü topu tüfeği tankı uçağı değildir. Bir milletin asıl gücü inançlı imanlı insanları ve gençleridir.” 

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright