Haim Nahum doktrini yüz yıl sonra iflas etmiştir | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Haim Nahum doktrini yüz yıl sonra iflas etmiştir 17.09.2016 15:55

Haim Nahum doktrini yüz yıl sonra iflas etmiştir


 

Lozan Muahedesinden (antlaşmasından) sonra, İngiltere Avam Kamarasında, “Türklerin istiklâlini (bağımsızlığını) niçin tanıdınız?” diye yükselen itirazlara, Lord Gürzon’un verdiği cevap:

 

“İşte asıl bundan sonraki Türkler bir daha eski satvet ve şevketlerine kavuşamayacaklardır. Zira biz onları, mâneviyat ve ruh cephelerinden öldürmüş bulunuyoruz.

 

Bu ifadeleri bu zata söyleten saik neydi acaba? Erbakan Hoca bu konuyu anlatırken şunları söylemişti. Mısır’lı haham başı Haim Nahum önce Churchill ile sonra da Clemenceau ile görüştü. Onları Lozan anlaşmasını imzalamaya ikna etti. Peki onlara ne dedi? “Siz İstanbul’u ve Anadolu’yu işgal ettiniz. Ancak insanlar milis kuvvetler halinde direnişe geçmiş durumdadır. Bu işgali uzun süre sürdürmeniz mümkün değildir. Bir time out (teneffüs) lazım. Bu süre içinde bu milleti aç, işsiz ve cahil bırakacaksınız bir de milli manevi değerlerinden koparacaksınız, yeni yetişen nesiller artık kolay yutulur bir lokma haline gelecek o zaman tekrar işgal edecek ve nihayet kesin olarak büyük İsrail adımını o zaman atacaksınız. “ Hatta buna kısaca Haim Nahum doktrini adını da takmıştı, rahmetli Hocamız.

Mezkur plan ve hedefe yönelik olarak gerçekten büyük çaba ve gayret gösterilmiş, Ciddi, kalıcı ve sonuç alıcı adımlar atılmıştır. Bu çerçeveden olmak üzere anlaşmayla tanınmış sınırlarımız dışındaki tüm topraklarımız üzerindeki her türlü haklarımızdan vaz geçilmiş, Hilafet kaldırılmış modern(?) Avrupai hayata geçilmiştir. Yine Erbakan Hoca günümüz toplumunu değerlendirirken şöyle demiştir. “Osmanlı toplumu gibi bir toplumdan bu toplumu ortaya çıkarmak; bu bir Yahudi şaheseridir.”

İki bin yirmi üçte yüzüncü yılını idrak edeceğimiz bu büyük değişim ve dönüşümün nihai olarak sonucu nereye varmıştır ya da varacak? Gerçekten de İslam’ın bu son kalesinde işler yüz yıl önceki şeytanların planladığı gibi mi sonlanacak?

Sultan Abdülhamit’ten umduğunu bulamayan Theodor Herzl’ e Avrupa’daki ağa babaları ne demişlerdi? “Abdülhamit’i tahttan indiririz, yetmezse Osmanlıyı yıkarız o da yetmezse İslam’ı yok ederiz. Hoca onlara ne cevap veriyordu: “O kadar uzun boylu değil bu din Allah’ındır ve kıyamete kadar O’nun koruması altındadır. İslam’ı yok edemezsiniz.” Ayrıca Basel’deki meşhur 1. Siyonist kongrenin toplandığı salonda bu toplantının yüzüncü yıl dönümünde bir toplantı düzenleyerek fiilen gücünü hissettiriyordu.

Şu anda Allah’a sonsuz şükürler ederek görüyoruz ki; Haim Nahum doktrini iflas etmiştir. Yüz yıl sonra yetişen nesiller belki kendisine kurşun sıkılsa siper alıp yatmasını bilmezler ammaa gözlerini kırpmadan o kurşunların üstüne yürümeyi, paletlerin altına yatmayı bilen bir nesil de yetişmiştir. Elhamdulillah.

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright