Tehlike devam ediyor! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Tehlike devam ediyor! 22.10.2016 16:10

Tehlike devam ediyor!


Ya ittifak yaparlarsa!

15 Temmuz ihanet gününü unutmuşa benziyoruz. Ya tehlikenin farkında değiliz ya da algı operasyonları başarılı oluyor.

Darbe tehlikesi halen daha devam ediyor. Olası bir darbenin yeni aktörleri olabilir. Nasılına başlayalım…

Bir parti düşünün, son otuz yılda en başarılı olduğu seçimde bile %1’i zor almış. Oy potansiyeli yok ama en çetrefilli konularda her zaman etkili olmuş.

Bahsettiğim parti Vatan Partisi. İşçi Partisi olarak bildiğimiz Doğu Perinçek’in genel başkanı olduğu parti. İsim değişikliğine gidip Vatan Partisi olarak siyasete devam kararı aldılar.

Vatan Partisi çok uzun yıllardan beridir ordu içinde çok etkili. Toplumda neredeyse hiç karşılıkları yok ama en önemli kurum onlardan soruluyor.

*****

3 Kasım 2002’den sonra tek başına iktidara gelen Ak Parti’yi askerlerin hiçbir zaman hazmedemediğini biliyoruz. Daha sonra kumpaslarla içi boşaltılan Ergenekon Davalarına baktığımızda askerin zaman zaman darbeye niyetlendiği bir sır değil. En azından 27 Nisan E-Muhtırası ortada!

Bazı pisliklerin yanına suçsuz insanların FETÖ’cü militanlarca eklenmesiyle Ergenekon ve Balyoz davası kumpasa dönmüştü. FETÖ’cü olmayan askerler tasfiye ediliyordu. Ergenekon Davalarıyla kirli bir geçmişle yüzleşme fırsatı da kaçmış oldu.

Asker içindeki kimi kaynaklara göre ordu darbe yapma konusunda FETÖ’cülere güvenmiyordu. Kesin olarak FETÖ’cülerin tespiti de mümkün değildi. Çünkü kendilerini çok iyi saklıyorlardı. En koyu Kemalist asker bile FETÖ’cü çıkabiliyordu.

*****

15 Temmuz ihanet gününde birçok FETÖ’cü asker gece gözüne far tutulmuş tavşan gibi açığa çıktı. Normal şartlarda binlerce askerin ihracı mümkün değilken kamuoyunun da desteği ile 15 Temmuz gecesi yaşanan travma ile ordu içindeki FETÖ’cüler tasfiye edildi. Halen daha deşifre olmayan örgüt mensuplarının varlığından bahsedilse de ciddi sayıda örgüt elemanı ya tutuklandı ya da ihraç edildi.

FETÖ’cülerin temizlenmesinden sonra Vatan Partili subayların ordu içindeki ağırlığı daha da arttı. Bir anlamda evin içi temizlendi.

İddiaya göre emir komuta içerisinde yapılacak olası bir darbede güvensiz unsurlar etkisiz hale getirildi!

*****

Maalesef bana göre darbe tehlikesi hala devam ediyor. Olası bir Kemalist ve Fetullahçı işbirliğinin sonuçlarını düşünmek dahi istemiyorum!

Tablo bu kadar tehlikeli iken, bizlerin kişisel husumetlerimiz veya ikballerimiz uğruna alakasız insanları FETÖ’cü gibi göstermemiz hainlik olmasa bile ahmaklıktır!

Hele hele soruşturmaların itibarsızlaştırılmaya çalışılması, suçsuz günahsız insanların mağdur edildiğinin iddia edilmesi FETÖ’cü dümenine su taşımaktan başka bir şey değildir.

Muhaliflik mi, ihanet mi, salaklık mı?

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ soruşturmalarını itibarsızlaştırmaya başladı. Soruşturmaları zaman zaman eleştirse bile 15 Temmuzu unutacağını düşünmüyordum, yanılmışım.

Son yaptığı açıklama resmen skandal. Kılıçdaroğlu’na baksanız sadece darbeye fiilen katılanlar yargılanmalı. Hâkimlerin, polislerin, diğer memurların vs soruşturulması hataymış.

FETÖ diye bir örgüt yok demenin farklı bir ifadesi!

Bu ülke hiçbir liderin çapsızlığına, salaklığına, en kötüsü de ihanetine meze yapılmayacak kadar değerlidir!

Sayın Kılıçdaroğlu, safınızı belli edin ki, ona göre konuşalım…

Biri bana anlatsın

Doksanlarda İrancılık çok modaydı. İki binli yıllarda unutmuştuk. Ancak son birkaç yıldır kiminle konuşsam fısıldayarak İrancılık tehlikesinden bahsediyor.

Özellikle son dönemde Ak Parti içinde İrancıların çok etkili olduğu konuşuluyordu. Dokunanın başının yandığı söyleniyordu. Son dönem siyasi olaylarına bakıldığında İrancıların tasfiye edilmeye çalışıldığı konuşuluyordu…

Cehaletimi maruz görün, bu İrancılık mevzuuna çok yabancıyım. Gerçi ben milli olmayan hiçbir hareketi yakından tanımam ya, neyse!

Lütfen birisi çıkıp şu İrancılık mevzuunu bana anlatsın. Kim bunlar? Gerçekten çok mu etkililer? Devlet içinde güçleri ne? Tehlikeli oldukları doğru mu?

En önemlisi, başıma bir şey gelmez değil mi? 

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright