Elazığ sesine sahip çıktı | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Elazığ sesine sahip çıktı 20.03.2015 23:40

Elazığ sesine sahip çıktı


 

Bir heyecan fırtınasıydı esti gitti…

Emrah Güllü’den bahsediyorum.

TV8 televizyonunda girdiği “O Ses Türkiye” isimli yarışmada sesiyle, yorumuyla ve beyefendi kişiliğiyle aylarca Elazığ ismini görmek istemeyen gözlere, duymak istemeyen kulaklara ve anlamak istemeyen beyinlere kazıdı durdu Emrah Güllü.

Ekranlara çıktığı günlerde en hit dizilerin bile mübtelası olan yüz binlerce insanı bağımlı oldukları ekranlardan uzaklaştırarak O Ses Türkiye Yarışmasına adeta etiketleyen Emrah Güllü, bir taraftan sanatını icra edip sanat adına yola çıkanların boyunun ölçüsünü alırken, diğer taraftan da Elazığlıyım diyen herkesi tek yürek haline getirmeyi başardı.

Hele o final geceleri yok muydu, aman Allah’ım milletteki o heyecan, o kardeşlik gösterisi ve birlik beraberlik seramonileri Elazığlı olmayanlarda bile gıpta duygularını geliştirdi.

Yanımızda yöremizde olup da Elazığlı olmayan nice insanların “bu birlik ruhuna bizim de katkımız olmalı” diyerek çektikleri SMS’lerle GSM Operatörlerini adeta kilitlemeleri takdire şayan bir dayanışma örneğiydi.

Elazığ dışında yaşayan Elazığlıların, bir vesile ile geçmişte Elazığ’da görev yapmış olup da dışarıda yaşayan Elazığ severlerin ve ilimiz dışındaki hemşeri dernek ve STK yöneticilerinin Emrah Güllü için seferber olmalarının haricinde yediden yetmişe bütün hemşehrilerimizin o saatte ekranlara kilitlenip birbirlerini uyarmaları aslında toplum olarak bu tür heyecanlara ne kadar ihtiyacımızın olduğunu da ortaya çıkardı.

Başkaları için belki önemli bir şey değildi ama yaşanan ve sergilenen o birlik ruhu bir kez daha gösterdi ki bizim Elazığlılar olarak en çok ihtiyacımızın olduğu tek şey kendi aramızdaki birlik ruhunu yeniden tesis etmekmiş.

Umarız bundan böyle bu birliktelik ve kardeşlik ruhunu geliştirmek için her fırsatı değerlendirir ve Elazığ toplumu olarak herkese örnek oluruz.

Bu ille de bir sanat dalında değil, Elazığ’da gerçekleştirilen her türlü sanatsal ve kültürel etkinliklerde de olmalı.

Emin olun ki işte o zaman Elazığ’da çok şey değişecek ve çok kısa sürede bir çok şey yeniden rayına girecek.

Şimdi içimizden birileri bu kadar birlikteliğe ve bu kadar koca ve tek yürek olmaya rağmen Emrah Güllü finali neden geçmedi diye sorabilir.

Bu sorunun cevabını o final gecesi Emrah Rüzgârını estirenlerin hepsi bilir ki Emrah adam kayırmacılığın dibi olan programda önce ZEO’ya kurban edilmek istendi, hemşerilerinin destek vermesi sonucu ZEO’nun yarıştan kopmasından sonra da Azeri Sanatçının Rıza Sarraf tarafından Ebru Gündeş’e hediye olarak verilmesiyle yarışı ekranlarda kaybettirildi belki ama gönüllerdeki en güzel yeri de kazandı.

Bu gerek ilimiz gerekse Emrah Güllü için gerçekten büyük bir başarıydı.

Bu başarıda Emrah’ın güçlü sesi, muhteşem yorumu ve beyefendi kişiliğinin payı olduğu kadar kendisini ekranlar karşısında yalnız bırakmayıp SMS’leriyle destek veren sevenlerinin ve gerçek Elazığ sevdalılarının da payı büyüktür.

Çünkü herkes Emrah’ın yarışını kendisine dert edindi ve bu derdi Elazığ hüviyetine entegre ederek çektikleri kısa SMS’lerle başarıya çevirdi.

Kuşkusuz bu entegrasyonda üyesi bulunmakla övündüğüm Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti ve çok değerli Başkanımız Sayın M.Nafiz Koca’nın gösterdiği çaba ve gayret ile birlikte verdiği emek tarif edilemez.

Cemiyet yönetimiyle birlikte başından sonuna kadar sevgili Emrah Güllü’nün başarması için özellikle de sosyal medya üzerinden başlattığı “Elazığ Sesine Sahip Çık” kampanyası muhteşemdi.

Bu vesile ile kendilerini ve üyesi olan bizleri kutluyor, Emrah Güllü nezdinde gösterilen birlik ve kardeşliğin ortak paydası Elazığ olan her türlü etkinliklerde de gösterilmesini diliyorum. 

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright