Çiçeği burnunda ama etkinlikleri oldukça profesyonel | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>Çiçeği burnunda ama etkinlikleri oldukça profesyonel 08.02.2015 22:29

Çiçeği burnunda ama etkinlikleri oldukça profesyonel


Mesleğimin ne kadar önemli ve onurlu bir meslek olduğunu 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü’nde bir kez daha anladım.

Sadece bunu değil, mensubu olmakla övündüğüm Elazığ Basın ve Medya Cemiyetinin de Elazığ için ne kadar önemli ve gerekli bir cemiyet olduğunun farkına o gün vardım.

Bizim için ne kadar önemli bir gün idiyse Elazığ için de çok önemli bir gündü; 10 Ocak 2015 tarihi…

Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla cemiyetimiz bu etkinliği düzenlemişti ama gazetecilik mesleğinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan şehrimizin bütün Sivil Toplum Örgütlerinin yöneticileri de oradaydı.

Elazığ ile ilgili bütün sorunlara ve güzelliklere duyarlı olan bir grup gazeteci meslektaşımızla birlikte kurmuş olduğumuz, hatta tabir yerindeyse daha çiçeği burnunda bir cemiyetin büyük bir profesyonellikle gerçekleştirmiş olduğu etkinlik tek kelimeyle muhteşemdi.

Organizasyona icabet eden davetlilerin Cemiyet Başkanı düzeyinde kapıdan karşılanıp program sonunda yine Cemiyet Başkanının kapıya kadar uğurlanmasıyla tamamlanan bu etkinliğin bir öncekisi gibi yine bir yıl boyunca herkes tarafından takdir edilip kulaktan kulağa yayılacağından eminim.

Gerçekten mükemmel bir organizasyon ve günün özüne yakışır bir etkinlikti.

Düzenlenen gecede ilimizde görev yapan çalışan gazetecilerin haricinde çevre illerden gelerek coşkumuza ortak olan meslektaşlarımızın yanı sıra Elazığ’daki tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilci ve yöneticileri ve de siyasi partilerin bütün kademe yöneticileri de vardı.

Programın sonunda uğurlanırlarken hepsinin hemfikir olarak ifade ettikleri tek cümle vardı o da; “mükemmel bir etkinlikti” cümlesiydi.

Bu cümle gerçekten içten gelerek kurulan cümleydi çünkü o gecede yaşanılan güzelliklerden sonra aksini iddia etmek sarfedilen emeklere haksızlık etmekti.

Çünkü gecede sadece gazetecilerin sorunları dile getirilmemiş, Elazığ’ın problemlerine de değinilmiş hatta çok radikal bir çıkışla Elazığ’ın en büyük sorununun basın sorunu olduğu bizzat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı tarafından haykırılarak özeleştiride bulunulmuştu.

“Basın düzelirse Elazığ’da çok şey düzelir” diyen Başkanımız Sayın Koca en çok takdiri de bu özeleştirisinden dolayı almıştı.

Cemiyetin düzenlediği bu etkinliğin en takdir gören unsurlarından bir tanesi de şehir olarak Elazığ’ın adını çeşitli vesilelerle Türkiye’ye duyuran çalışmalarının sahiplerine verilen ‘onurluk’lardı.

Bu kapsamda en çok desteğe ihtiyacı olan ve en çok bu desteği hak eden ilimizin sevilen genç sanatçısı Sayın Emrah Güllü’ye moral ve “Cemiyet olarak senin yanındayız” adına verilen plaket bir başka takdir toplarken, 19. Uluslar arası kapsamında düzenlenen yarışmada ödüle layık görülen Edebiyat büyüğümüz Sayın Nazım Payam hocamıza verilen plaket de bir başka anlamlı görülüp takdire şayan olmuştu.

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyelerinden değerli abimiz Sayın Hakan Esen’in yayın dünyasına kazandırdığı ölümsüz eseri de karşılıksız bırakılmadı ve onure edildi.

İstanbul Şehir Üniversitesi akademisyenlerinden Araştırmacı – Gazeteci – Yazar Sayın Prof. Dr. Ferhat Kentel hoca’nın kısa ama çok yerinde konferansı her görüşten insanın hazır bulunduğu salonda takdir görmesi bir başka güzellikti.

Yine kendi üniversitemizden İletişim Fakültesinin eski Dekanlarından olan Sayın Prof. Dr. Asaf Varol Hocamızın Cemiyetin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve değerlendirmelerini ona göre yaptığını ifade ederek hakkı nasıl teslim ettiğini anlatması bir başka hoştu.

Aslında 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Elazığ basın ve Medya Cemiyetinin gerçekleştirdiği etkinlikte böyle bir cemiyetin üyesi olmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu ve mesleğimin ne kadar kutsal olduğunu anlatmak istiyordum ama programı yeniden yaşarcasına kalemimin oynamasına engel olamadım.

Etkinliği eleştirenlerin özellikle sosyal medyada ne tür tepkilere maruz kaldıklarını gördüğüm için onlara bir şey demek istemiyorum.

Çünkü programı görenler gördü, görmeyenler salonda olan 900 kişiden duydu.

Övgülerin hepsi yerli yerinde ve haklı övgülerdi. Cemiyetimiz de cemiyetimizin çok kıymetli yöneticileri de üyeleri de bu övgüye layıktı ve hakkediyorlardı.

Onun için haklarını teslim etme adına üyesi olmakla gurur duyduğum Cemiyetimizi ve başta Elazığ’da cesur yürek olarak bilinen Başkanımız Sayın Nafiz Koca ağabeyim olmak üzere bütün yöneticilerini kutluyorum.

Böylesine güzel bir gecede biz çalışan gazetecileri bir araya getirdikleri için de kendilerine sonsuz saygılarımı sunuyorum.   

http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright