Selçuk ÖZTÜRK/ “Bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır!” | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Selçuk ÖZTÜRK/ “Bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır!”30.10.2014 12:32

Selçuk ÖZTÜRK/ “Bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır!”

Selçuk ÖZTÜRK/ “Bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır!”


Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz ÖZTÜRK; Elazığspor’un son durumu, takımın bu sezonki hedefi, devre arasında izlenecek transfer politikası, yarım kalan projelerin hayata geçirilip geçirilemeyeceği ve Passolig’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu...


Bu haber 1862 kez okundu. ******************************************************************************************

ÖZTÜRK/ “Bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır!”


Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz ÖZTÜRK; Elazığspor’un son durumu, takımın bu sezonki hedefi, devre arasında izlenecek transfer politikası,  yarım kalan projelerin hayata geçirilip geçirilemeyeceği ve Passolig’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu...

Mevcut kadro ile ligde kalmayı hedeflediklerini belirten Başkan Selçuk ÖZTÜRK şunları söyledi:

“Elimizdeki maddi imkânlar baktığınızda iki aylık zaman kaybında geç toparlanma geç transfer yapmak bu sene ligde takımın kalması bence çok büyük başarıdır. Süper l, Lig’e çıkmış gibi bir başarıdır. Galibiyet aldık diye havaya girip hedefimiz süper lig dersek hem oyuncuyu yanlış yönlendirmiş olursunuz. Hem biz yanılmış hem de taraftarı yanıltmış oluruz.

O yüzden bu sezon ligde kalmak büyük başarıdır. Bu seneki planlamamız budur. Rakip takımlara baktığınızda ligde 25-30 milyarlık takımlar var. Bizim futbolcu kalitemize baktığında tecrübeli ve genç yeteneklerin olduğu bir takım kurduk. Aslında can yakacak bir takımımız var. Geç başlamanın cezasını çekeceğiz. Maddi imkân olursa, sponsorlar bulunursa bunlarda zamanla bulunmuş olsaydı belki farklı olacaktı. Üç dört tane daha iyi oyucu alabilirdik. Elimizdeki oyuncularımızın hepsi pırıl pırıl kaliteli oyucularımızdır. Takımda çok ciddi bir uyum var.” şeklinde konuştu.

Transfer politikası ile ilgili olarak, takımın durumuna bakılacağını açıklayan Başkan bu konudaki fikirlerini ise şöyle dile getirdi:

“Transferler Ocak ayında yapılacak. Hocamızla değerlendirdik. Takımın gidişatına göre hareket edeceğiz. İyi bir gidişat elde edersek transfer yapacağız. Alınacak puan ve sonuçlar transfer çizgimiz belirleyici olacak.”

Sponsor konusunda araştırmalarının devam ettiğini de belirten ÖZTÜRK;

“Bizim sponsorlarımızı reklam şirketi almadı. Reklamı veren şirketler stat reklamı verenlerdir. İsimden formayı ben sattım. Onların aldığı stat reklamlarıdır. Onlarında rakamları bellidir. İsim ve forma ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

Stat reklamlarının istedikleri seviyede olmadığının altını çizen Başkan, bu konudaki çalışmaların da devam ettiğini belirterek:

“Şu ana kadar arkadaşlarımız çalışıyor. İstediğimiz seviyede değil tabii. İş adamlarımız ve esnaflarımız destek verirlerse en azından gelir elde etmiş oluruz.” şeklinde konuştu.

Vali ve Belediye Başkanı ile arasında yaşananlardan sonra bir kaynaşma olup olmadığı sorusuna karşılık ise:

“Var var. Sayın Valimizle ve Sayın Belediye Başkanımızla birebir görüşüyoruz. Değerlendirmeler yapıyoruz. Bundan sonra destek verecekler. Güzel bir birlikteliğimiz var.” dedi.

Kulüpleri zor durumda koyan Possolig uygulaması ile ilgili olarak ÖZTÜRK:  

“Passolig kart sıkıntısını yaşayan sadece biz değiliz. Bütün Anadolu Kulüpleri yaşıyor. İnsanlarımız maddi sıkıntı yaşıyor. Özellikle bizim taraftarlarımız, Elazığ da işsizlik had safhada taraftarlarımızda bunun sıkıntısını yaşıyor. Passolig karta verilecek 15 Tl ye bile imtina ediyorlar. Bunun tarafı biz değiliz.

Elimde çözüm olsa üretecem ama şu anda kanunları uygulamak zorundayız. Passolig kartsız taraftar aldığınızda ciddi cezaları var. Onu da biz göğüsleyecek bir kulüp değiliz. Taraftarlarımız artık passolig kartlarını alacaklar....” ifadelerini kullandı.

Geçmişte yarım kalan projelerin ne durumda olduğu sorusuna karşılık ise ÖZTÜRK şunları söyledi:

“Belediye Başkanımızla görüştüğümüzde kendisine söyledim. Biz bir proje sunumu yapacağız diye. Kafamızda tasarladığımız projelerimiz var. Size sunum yapalım dedik. O da hay hay dedi. Belediye Başkanımız da yoğun biz de yoğunuz. Bir fırsatta bir araya gelerek oturup projelerimizi sunacağız...”


As Başkan Selami ÖZTÜRK/ “Sonuna kadar onlara güveniyoruz!”

Elazığspor As Başkanı Selami Öztürk takım olarak her geçen gün eksiklerini kapattıklarını ve ilerleyen haftalarda çok daha iyi sonuçlar elde edeceklerini söyledi.

Takımın çalışmalarını sorunsuz bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden As Başkan Öztürk, her şeye rağmen iyi çalışma koşullarının bulunduğunu ve futbolcusundan, teknik heyetine, hatta kulüp çalışanlarına kadar herkesin büyük fedakârlık gösterdiğini dile getirdi.

Geride kalan 6 haftalık süreçte her geçen gün üzerine koyan bir takım olmayı başardıklarını da belirten Öztürk, bu doğrultuda Teknik Direktör Ümit Özat, yardımcıları ve futbolculara sonuna kadar güvendiklerini ifade etti.

Taraftarları da artık yanlarında görmek istediklerini söyleyen As Başkan Öztürk, dolu tribünler önünde oynamanın takımı artı yönde motive edeceğini belirterek tüm futbolseverleri takımlarına destek olmaya çağırdı.Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright