ELAZIĞ AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI YAPABİLİR! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ELAZIĞ AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI YAPABİLİR!02.09.2014 18:50

ELAZIĞ AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI YAPABİLİR!

ELAZIĞ AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI YAPABİLİR!


Elazığ’ın Sivrice ilçesi 16-17 Ağustos tarihlerinde 2014 Triatlon Balkan Grandprix yarışlarına ev sahipliği yaptı.


Bu haber 1070 kez okundu. ***********************************************************************************************

ELAZIĞ AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI YAPABİLİR!

Elazığ’ın Sivrice ilçesi 16-17 Ağustos tarihlerinde 2014 Triatlon Balkan Grandprix yarışlarına ev sahipliği yaptı.

Türkiye, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan’ dan toplam 62 sporcunun katıldığı yarışlarda Türk sporcular beş altın, dört gümüş, dört bronz madalya alırken, Bulgaristan üç, Romanya iki madalya kazandı.

Valilik olarak ilerleyen yıllarda bu tür organizasyonların Elazığ'da daha üst düzeyde gerçekleştirileceğine inandıklarını ifade eden Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, şöyle konuştu:

"Hazar Gölü hem Türkiye'nin hem de dünyanın göz bebeği olan destinasyonlardan biri. Avrupa'da seçkin destinasyonlar arasında yer alan Hazar Gölü'nde bu tür organizasyonların daha da artmasını diliyoruz.”

Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş’de Balkan Grand Prix'sine Elazığ'ın büyük bir özveriyle ev sahipliği yaptığını belirterek, organizasyonun gerçekleştirilmesinde destek veren Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür etti.

Tüm bu kurumların organizasyonun içinde olmasının Elazığ'ın triatlona sahip çıktığı anlamına geldiğini ve bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Güneş;

"Bu yıl Balkan Grand Prix'si olarak bu yarışmamız yapılacak. Şu anda 62 sporcu olarak buradayız. Gelecek sene umuyorum Balkan Şampiyonası olabilir ama bunu yavaş yavaş Avrupa düzeyine çıkarmayı istediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Balkan ülkeleri de Elazığ'ı sevdiler. Sağolsunlar aramızda Romanya Genel Sekreteri var, Bulgaristan'dan arkadaşlarımız var. Bütün ülkelerin hem yöneticileri hem de sporcuları aramızdalar. Onlar da artık Elazığ denilince koşa koşa buraya geliyorlar." şeklinde konuştu.


Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright