BAŞKAN ÖZTÜRK SİYASETE SOYUNDU! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> BAŞKAN ÖZTÜRK SİYASETE SOYUNDU!23.03.2015 21:24

BAŞKAN ÖZTÜRK SİYASETE SOYUNDU!

BAŞKAN ÖZTÜRK SİYASETE SOYUNDU!


Başkanlığı süresince Elazığspor’a destek konusunda sıkıntılar yaşayan ve aradığı desteği bulamayan Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK sürpriz bir kararla siyasete girmeye karar verdi…


Bu haber 1481 kez okundu.

BAŞKAN ÖZTÜRK SİYASETE SOYUNDU!

Başkanlığı süresince Elazığspor’a destek konusunda sıkıntılar yaşayan ve aradığı desteği bulamayan Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK sürpriz bir kararla siyasete girmeye karar verdi…

AK Parti’li siyasetçi ve bürokratlarla daha önce sıkça karşı karşıya gelen ve ağır eleştiriler yapan ÖZTÜRK, 7 Haziran Seçimlerinde Elazığ’dan milletvekili seçilebilmek için AK Parti’yi tercih etti...

ÖZTÜRK; 18 Şubat 2015 tarihinde İl Başkanlığı’na giderek aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı...


7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi siyasi partilerde aday adaylığı yarışı devam ederken, Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK tercihini AK Parti’den yana kullandı.
Ak Parti İl Başkanlığına giderek aday adaylığını başvurusunu yapan ÖZTÜRK’ü Ak Parti İl Başkanı Nusret Çoban karşıladı. Ak Parti İl Binasında açıklamalarda bulunan ÖZTÜRK şöyle konuştu:

Elazığ’ın marka adını yükseltmek için ciddi gayret gösteriyoruz…
“Öncelikle Haziran ayında gerçekleşecek ve ülkemizin kader anını belirleyecek olan seçimlerde bugün itibariyle aday adaylığı müracaatında bulundum. Dünde partimizin bir neferiydik bugünde bir neferi olacağız. Yarında elimden gelen tüm çabayı partimiz için göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Yıllardır Elazığ’ımızın en sevilen, en saygın, en ciddi sivil toplum örgütünün birinde halen daha görevime devam ediyorum.

Elazığ’a kendi elimden geldiğince gücümün yettiğince Elazığ’ın marka adını yükseltme adına bu güne kadar çok ciddi gayretler içinde olmaya çalıştım. Bu günden itibaren de Allah kısmet ederse bu gayretlerimizi siyasi arenada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Beyefendi’nin ve hükümetimizin çatısı altında Elazığımız’a nasıl hizmet edebiliriz, nasıl bir katma değer sağlayabiliriz düşüncesiyle yola çıkıyoruz.”

Elazığ’ımız tam bir Türkiye mozaiği…
“Birbirinden çok değerli aday adayı kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, arkadaşlarımız var. Bu da partinin bir neferi olarak beni çok mutlu kılıyor.
Allah nasip kısmet ederse aday olup olmamamız hiç önemli değil.
Siyaset uzun soluklu bir iştir. Bazen görüyoruz aday olamıyorlar partiye küsüyorlar, bu her siyasi parti için geçerli. Benim için önemli değil, ben her zaman bu mücadelenin içinde olacağım.”

Siyaset bir çözüm mekanizmasıdır…
“Aday adaylığı sürecinde de, önce ülkemize sonra şehrimize ne gibi faydalarımız olabilir bunu düşünüyoruz. Elazığ’ımıza baktığımız zaman tam bir Türkiye mozaiği.
 Elazığ çatısı altında bulunan her insanımız pırıl pırıl insanlardır. Bu şehirde Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi, Laz’ı yüz yıllardır kardeş içinde yaşamıştır. Bu bakımdan Elazığ Türkiye’ye bir örnektir.
Elazığ’ımızı ve bu güzel insanlarımızı Türkiye’ye nasıl taşıyabiliriz sıkıntılarına nasıl çözüm bulabiliriz, bunların gayreti içinde olacağız. Çünkü siyaset bir çözüm mekanizmasıdır. Haziran’da yapılacak seçimler partimize ve şehrimize güç katsın.”

Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright