Vekillerimize her konuda yardıma hazırız | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Vekillerimize her konuda yardıma hazırız16.12.2015 17:26

Vekillerimize her konuda yardıma hazırız

Vekillerimize her konuda yardıma hazırız


Kısa Adı HAZARSAM olan Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban değişikliği yapılan Teşvik Yasasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.


Bu haber 690 kez okundu.


Kısa Adı HAZARSAM olan Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban değişikliği yapılan Teşvik Yasasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Kısa Adı HAZARSAM olan Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban değişikliği yapılan Teşvik Yasasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. 1 Kasım seçimlerinde seçilen Milletvekillerini de tebrik eden Çoban, n vekillerimizin her konuda yardımcıları olacağını dile getirdi.

HAZARSAM Başkanı Çoban, Ocak ayında yürürlüğe girecek olan asgari ücret zammı ve yeni Teşvik Yasası beklentisinin piyasalarda tedirginlik yarattığını belirterek, bu tedirginliğe bir de Cumhurbaşkanının iş verenlere biraz az kar edin demesinin de eklendiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Ocak ayında Asgari ücretin artması iş verenlerin maddi yükünü arttıracağından ödeme sıkıntısı yaşayacak olan iş yerlerinden eleman çıkışları yapılması muhtemel bir hal alacaktır bu da doğal olarak işsizlik oranını arttıracaktır. Bu nedenle biz HAZARSAM olarak bir çalışma yaptık ve bu çalışmamızı rapor halinde milletvekillerimize göndererek kendilerine yardımcı olacağız.”

HAZARSAM Başkanı Çoban, "Ocak ayında yürürlüğe girecek olan ve değişikliğe gidilen Teşvik Yasasında Milletvekillerimize büyük yük binmektedir, bir anlamda önemli ve ilk sınavları olacaktır. Ne yazık ki ilimize devlet tarafından yatırım gelmemektedir. Bu yüzden ilimizde özel sektör desteklenmeli yatırım teşvik edilmeli ve iş alanları açılmalıdır. Bu ilimizin kalkınması ve işsizliğin bir nebzede olsa giderilmesi için büyük önem arz etmektedir. Malum oluşturulan teşvik haritasında ilimiz 4. Sırada yer almaktaydı ve daha sonra bölge sayısı 6 olunca ilimiz 4. Bölgede kaldı. Bu da ilimizin teşvikten yetersiz şekilde faydalanmasına ve özel sektör yatırımının gelmemesine neden olmaktadır. Biz HAZARSAM olarak sayın vekillerimize ulaştırmak üzere dokuz sayfalık rapor hazırladık ve bu raporları kendilerine posta yoluyla ulaştıracağız. İnşallah bu çalışmalarımızı dikkate alır ve zamanı geçmeden devreye girerek ilimizin yeni Teşvik Yasası’ndan faydalanmasını sağlarlar. Buradan tekrar sesleniyorum sayın vekillerimiz kendilerine her konuda yardımcı olacağımızı ve emirlerinde olduğumu bilmelerini isterim."


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright