Serdar'dan Dergimize Teşekkür Ziyareti | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Serdar'dan Dergimize Teşekkür Ziyareti17.09.2016 17:49

Serdar'dan Dergimize Teşekkür Ziyareti

Serdar'dan Dergimize Teşekkür Ziyareti


TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar Dergimiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’i ziyaret etti. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ve sonraki süreçte kamuoyunun doğru yönlendirilmesi için yapılan yayınlardan ötürü teşekkürlerini iletti.


Bu haber 534 kez okundu.

Ziyarette konuğunu ağırlayan Dergimiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Geçkil; "kısa süre önce darbe teşebbüsü yapılmış, ordusundan büyük tasfiyelerin yapıldığı bir ülke normalde kimse kendisine bulaşmasın diye bir süre önemli dış sorunlara bulaşmayayım demesi gerekirken Türkiye ise bu aşamada sınır dışına hareket yapabilecek bir güce ve donanıma sahip olduğunu gösteriyor. Tüm dünya Türkiye’nin Cerablus’a yaptığı çıkarmayı şaşkınlıkla izliyor" dedi.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise konuşmasında 15 Temmuz gecesi ve sonrası süreçte devletin yanında durarak kamuoyunu doğru yönlendirmek adına yapılan yayınlardan ötürü teşekkürlerini iletti.15 Temmuz sonrası süreç ve Türkiye’nin Cerablus’a yaptığı çıkarma hakkında değerlendirmelerde bulunan Serdar şunları söyledi:

“15 Temmuz darbe girişiminin özellikle millet olarak gösterilen özveriyle püskürtülmesinde kamuoyunun aydınlatılmasında ve doğru yönlendirilmesinde doğru bilgi aktarımı yapan EL-Aziz Gazetesi’ne teşekkür ziyaretinde bulunuyoruz. Bu süreçte toplumun tüm kesimleri olarak bir noktada birleştik ve herkes görevini layığıyla yerine getirdi. Bundan sonra yapılması gereken oluşan bu mutabakat zemininde hakkaniyetli ve adaletli bir yapılanmayla bu sürecin tamamlanması… Elazığ da bu konuda çok duyarlı davrandı ve devletinin tamamıyla arkasında durdu.

Devletimiz bünyesi içerisinde yerleşen bu kanserli hücreleri temizlerken diğer taraftan da küresel aktörlerin içimizdeki diğer terör örgütleriyle de mücadelesini devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde ilimiz Emniyet Müdürlüğü binasının bir bombalı eyleme muhatap olması sonucu bazı vatandaşlarımız yaralandı 3 vatandaşımız da şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Elazığ demografik yapısı itibariyle ve bu çeşitlilik içerisinde huzurlu bir ada olma konumunda bir il olduğundan bugüne kadar da teröre geçit vermemiş olmasından ötürü özellikle seçilmiş şeklinde görmek lazım bu saldırıyı… Ama Elazığ bu konuda da hem saldırının hemen sonrasında gösterdiği duyarlılıkla hem de arkasından yapılan geniş katılımlı mitingle birlik ve beraberliğini daha da pekiştirerek cevabını vermiş oldu.

Bu duyarlılığı muhafaza ederek bu süreçte yolumuza devam etmeliyiz. Siyasi iradenin temsilcileri olarak bizler, medya kuruluşları olarak sizler, sivil toplum kuruluşları her zaman birbirimiz için uyarıcı olmak durumundayız.

Vatan, millet çerçevesinde bu birliktelik devam ettiği sürece Türkiye tüm sorunları aşacaktır. Aşmaya da çalışıyor… İşte bugün Suriye içlerine bir kara harekâtı başlatıldı. Ocak ayından itibaren Türkiye toprakları havan toplarıyla hedef alınıyordu. Bu süreçte 30’a yakın vatandaşımızı da şehit verdik. Türkiye bu haklarından ötürü sınır güvenliğini temin anlamında bu müdahaleyi yapmıştır. Fırat Kalkan’ın birinci hedefi sınır güvenliğidir. İkinci hedef ise bölgeyi DAEŞ ve PYD unsurlarından temizlemektir. Bu hedeflere ulaşıncaya kadar da bu harekâtı devam ettirecektir.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu süreçte bile operasyon kabiliyeti olduğunu göstermesi dünyaya önemli bir mesajdır.”

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright