Saldırının Ardından Başbakan Elazığ'a Geldi | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Saldırının Ardından Başbakan Elazığ'a Geldi17.09.2016 18:11

Saldırının Ardından Başbakan Elazığ'a Geldi

Saldırının Ardından Başbakan Elazığ'a Geldi


Başbakan Binali Yıldırım Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırı sonrası ilimize gelerek incelemelerde bulundu.


Bu haber 534 kez okundu. Başbakan Binali Yıldırım Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırı sonrası ilimize gelerek incelemelerde bulundu.

Terör saldırısının yapıldığı yeri gezen Başbakan Binali Yıldırım incelemeleri sonrası açıklamalarda bulundu:

“Bu sabah 9 civarı gördüğünüz gibi Emniyet binasının tam karşısında bomba yüklü bir aracın infilakı sonucu ilk anda 3 polisimiz şehit ve toplam 217 yaralımız hastanelere intikal ettirildi. 72 yaralı taburcu oldu.145 yaralı 5 hastanede tedavi görüyor. Yaralıların 85'i polis, 60'ı sivil. Yaralılar içinde nispeten durumu biraz daha ağır olanların sayısı 20. Durumu kritik olan 2 kişi var.

FETÖ İŞLEVİNİ PKK'YA BIRAKTI
FETÖ 15 Temmuz'da işlevini kaybetmiş ve görevi PKK'ya bırakmıştır. Başından beri söylüyoruz. Bu terör örgütlerinin arkasındaki akıl aynı.

BU YOLA BAŞ KOYDUK
Bu yola baş koyduk. Hiç bir terör örgütü Türkiye ile bilek güreşine giremeyecek. Bunların çılgınlaşmasının arkasında operasyonlarımızın arkasındaki askerimizin, polisimizin, jandarmamızın artan takibi var. Yine benzer olayları bekleyebiliriz ancak bu bizi bir an bile yıldırmaz, yolumuzdan geri koyamaz.

Milletimizin hissiyatını anlıyoruz, hepimizin canı yandı. Şehitlerimiz ve yaralılarımız var ama bir başka gerçek var. O gerçek Türkiye'nin geleceği ve aydınlık yarınlarıdır.
Bölgedeki insanların en büyük sorunu bölücü terör örgütü. Bu örgütü bölge insanı ile aramızdan çıkaracağız ve Türkiye'nin gelecek yolculuğunda beraber hareket edeceğiz. 15 Temmuz'da da gördük bu asil milleti kimse yenemez. O gün hep beraber sokaklardaydık bugün de burdayız. Her görüşten vatandaşlarımızla birlikteyiz. Konu vatan, memleket olunca gerisi teferruattır anlayışıyla devam edecek."

Başbakan Binali Yıldırım olay yerindeki incelemelerinin ardından beraberindeki heyetle hastanelerdeki yaralıları ziyaret etti.

Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright