Elazığ tek ses: Şehitler ölmez vatan bölünmez! | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Elazığ tek ses: Şehitler ölmez vatan bölünmez!17.09.2016 18:03

Elazığ tek ses: Şehitler ölmez vatan bölünmez!

Elazığ tek ses: Şehitler ölmez vatan bölünmez!


Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi tarafından Elazığ’da düzenlenen Teröre Lanet Mitingine on binlerce vatandaş katıldı...


Bu haber 512 kez okundu.


Elazığ ve Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki illerde meydana gelen hain terör saldırıları düzenlenen miting ve yürüyüşlerle lanetlendi…

Doğunun yılmaz kalesi Elazığ teröre karşı tek yürek oldu, dillerde tekbirler yükselirken, büyük nefretle tek ses "Kahrolsun Pkk!" oldu.

Cuma namazı sonrasında İzzetpaşa Camii önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk Bayrakları ile terörü lanetleyen sloganlar atarak Ahmet Aytar Meydanına kadar yürüdü.

Yürüyüşe Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, eski milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Yavuz Temizer, Fırat üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek,  AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi ve HÜDAPAR il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Ahmet Aytar meydanında toplanan vatandaşlar, Şehitler Ölmez vatan bölünmez, yaşasın zalimler için cehennem, kahrolsun PKK, kahrolsun FETÖ, Elazığ Ovası vatansever yuvası şeklinde sloganlar attı.

Mitingde konuşan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılarda kardeşlik, milli birlik ve beraberliğin hedef alındığını söyledi.

Elazığ’ın tek bir bomba ile yıkılacak kadar güçsüz olmadığını belirten Vali Zorluoğlu:

“Elazığ deyince iki tane husus ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi Elazığ’ın geçmişinde hiçbir zaman ve bugün de bu hain terör örgütüne prim vermemiştir, asla bu hain terör örgütü Elazığ’da en küçük destek almamıştır. İkinci husus; Elazığ bir huzur şehridir. Elazığ farklı etnik kökenlere sahip insanların, farklı kültürlere sahip insanların, farklı mezhep ve meşrebe sahip insanların bir arada huzur içerisinde, kardeşlik içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı bir coğrafyadır.

PKK terör örgütü dünkü saldırı ile esasında bu kardeşliği, milli birlik ve beraberliği hedef almıştır. Elazığ bir tek bomba ile yıkılacak kadar güçsüz bir memleket değildir. Allah’a çok şükür bizi bu bombalar yıkmaz. Ancak, eğer biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza edemezsek, eğer biz mezhep farklılıklarına, dini inanç farklılıklarına, etnik köken farklılıklarına göre aramızdaki ilişkileri dizayn edersek, işte o zaman bu terör örgütünün maksat ettiği şey gerçekleşmiş olur. O nedenle ben sizlerden İlimizin valisi olarak özellikle istirham ediyorum; Lütfen, bu hassas dönemlerde özellikle provokasyonlara karşı hepiniz çok uyanık olunuz. Her daim aramızdaki kardeşlik hukukunu, birlik ve beraberlik anlayışını, dayanışmayı üst düzeyde tutalım. Ancak bu şekilde biz bu memleketi geçmişte olduğu gibi bu gün de yarın da teröre karşı dimdik bir kale olarak muhafaza edebiliriz.” şeklinde konuştu. 


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright