Elazığ’la Alakasız Kalkınma Kurultayı | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Elazığ’la Alakasız Kalkınma Kurultayı07.10.2014 14:32

Elazığ’la Alakasız Kalkınma Kurultayı

Elazığ’la Alakasız Kalkınma Kurultayı


19-20 Eylül Elazığ Kalkınma Kurultayı bugün yapılan ilk gün oturumuyla başladı. Elazığ’la alakasız sunumlarla geçen ilk gün katılımcılara hayal kırıklığı yaşattı.


Bu haber 2655 kez okundu.


19-20 Eylül Elazığ Kalkınma Kurultayı bugün yapılan ilk gün oturumuyla başladı. Elazığ’la alakasız sunumlarla geçen ilk gün katılımcılara hayal kırıklığı yaşattı.

19-20 Eylül Elazığ Kalkınma Kurultayı ilk gün oturumuyla başladı. Elazığ’la alakasız sunumlarla geçen ilk gün katılımcılara hayal kırıklığı yaşattı.

Türkiye dünyanın, Elazığ Türkiye’nin bir parçasıdır noktasından hareketle ilk günkü oturum tamamen global ve yerel istatistiklerin bir sunumu ile geçti. Elazığ’la ilgili istatistiklerin çok az yer aldığı sunumda Kalkınma Kurultayı ile ilgili pek bir şeyin yer almadığına şahit olduk.

Arge Özel Danışmanlık Şirketinden Burak Erşahin’in tek başına gün boyunca yaptığı sunum Elazığ’la pek ilgisi olmayan bir dolgu malzemesi olarak tamamen zamanı doldurmaya yönelik bir istatistiki bilgiden ibaret kaldı.

Bu da Elazığ Kalkınma Kurultayı’nın amacına yönelik bir araştırma, inceleme, değerlendirme çalışması yapılmadığını gözler önüne serdi. Masabaşı hazırlanmış istatistiki bilgilerden başka bir şey yoktu ilk günde…

Yapılan sunumda Elazığ’la ilgili ilgisiz çok sayıda grafik yer almıştı. Verilen istatistiklerde Dünya üzerinde Türkiye ne kadar yer aldıysa Türkiye içinde de Elazığ o kadar yer aldı. İzlanda kümeslerinde yer alan tavuk sayısından, Çinlilerin yediği balık türlerine kadar katılımcıları dinlemekten bıktıran çok sayıda bilgi anlatıldı.

Kalkınma Kurultayı adı verilen ve slogan olarak “Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız” ifadesinin kullanıldığı programda tek başına Google’dan indirilmiş istatistiklerin yine tek başına sunumundan başka bir şey görmedik.

Kurultaya katılan davetliler de sabah saatlerinde başlayan kurultaydan ümit ettiklerini bulamayınca öğleden sonraki etkinlikleri takip etmedi. 217 kişiyle başlayan kurultayı öğle sonundaki etkinliklerde sadece protokol mensupları izledi.

Adı kurultay konsa da yapılan etkinlik kurultay havasından çok ARGE Danışmanlık Sahibi Burak Erşahin’in istatistik konferansı şeklinde geçti. Normalde kurultaylarda farklı kesimler söz alarak araştırmalarını sunup değerlendirmeler yapılır, komiteler kurulur. Ama Elazığ’ın Kalkınma Kurultayı’nın ilk günü Elazığ’la alakasız istatistiklerin anlatımıyla bitti.

 

Haber – Foto: Osman Gürses


Etiketler: Elazığ - KAlkınma - Kurultayı

Diğer EKONOMİ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright