MEB lisede yeni yasaklar belirledi | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> MEB lisede yeni yasaklar belirledi23.08.2015 22:47

MEB lisede yeni yasaklar belirledi

MEB lisede yeni yasaklar belirledi


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise öğrencileri için yeni yasaklar belirledi.rn


Bu haber 827 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise öğrencileri için yenirnyasaklar belirledi.

rnrn

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ndeki değişiklikler ResmirnGazete'de yayımlandı. Kişilere, arkadaşlarına ve okul çalışanlarına söz verndavranışlarla sarkıntılık yapmak, iftira etmek, başkalarını bu davranışlararnkışkırtmak veya zorlamak, yapılan bu fiilleri sosyal medya yoluyla paylaşmak,rnokuldan atılma gerekçesi sayılacak.

rnrn

SOSYAL MEDYA İLK KEZrnYÖNETMELİĞE GİRDİ

rnrn

Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya araçları,rnisimleri anılmadan ilk kez yönetmeliğe girdi. Öğrenciler bundan sonra mesajrnatarken daha dikkatli davranmak zorunda kalacak. Öğretmenin bilgisi ve kontrolürndışında bilişim araçlarıyla meşgul olan ve dersin akışını bozan öğrenciyerndisiplin cezası verilecek.

rnrn

1-5 GÜN OKULDANrnUZAKLAŞTIRMA CEZASI

rnrn

Arkadaşlarına ve okul çalışanlarına sözle, davranışla veyarnsosyal medya üzerinden hakaret eden, bunları paylaşan, yayan veya başkalarınırnbu davranışa kışkırtan öğrencilere 1-5 gün okuldan uzaklaştırma cezasırnverilecek. Uzaklaştırma cezası gerektiren hallere, "Milli ve manevirndeğerlere, genel ahlak ve adaba uygun olmayan, yanlış algı oluşturabilecekrntutum ve davranışlarda bulunmak" maddesi de eklendi.

rnrn

SARKINTILIK ATILMArnNEDENİ

rnrn

Kişilere, arkadaşlarına ve okul çalışanlarına söz verndavranışlarla sarkıntılık yapmak, iftira etmek, başkalarını bu davranışlararnkışkırtmak veya zorlamak, yapılan bu fiilleri sosyal medya yoluyla paylaşmak,rnokuldan atılma gerekçesi sayılacak. Bilişim araçları veya sosyal medya yoluylarneğitim ve öğretimi engelleyen, arkadaşlarına ağır derecede maddi ve manevirnzarar veren öğrenci okul değiştirme cezası alacak.

rnrn

Genel ahlak ve adaba uygun olmayan, yanlış algırnoluşturabilecek tutum ve davranışları alışkanlık haline getiren öğrenci de aynırncezaya tabi olacak.

rnrn

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü,rntoplamda 30 günü aşan öğrenciler ders puanları ne olursa olsun başarısızrnsayılacak. Daha önceden bu süre 45 gündü.


Diğer EĞİTİM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright