Başarının yaşı | HerAy Elazığ Aktuel-Elazığlıyım diyen herkesin dergisi
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Başarının yaşı17.09.2016 16:46

Başarının yaşı

Başarının yaşı


Bazen kendimizi çok yorgun, bitkin ve isteksiz hissettiğimiz olur. Böyle zamanlarda kendimizi çökmüş ve ihtiyarlamış hissedebiliriz. Ya da herhangi bir girişimde bulunmak istediğimiz zaman, "Benim için çok geç! Artık yaşlandım. Yıllar evvel yapmalıydım!" gibi mazeretler ileri sürebiliriz.


Bu haber 486 kez okundu.


rnrn

Bazen kendimizi çok yorgun, bitkin ve isteksiz hissettiğimizrnolur. Böyle zamanlarda kendimizi çökmüş ve ihtiyarlamış hissedebiliriz. Ya darnherhangi bir girişimde bulunmak istediğimiz zaman, "Benim için çok geç!rnArtık yaşlandım. Yıllar evvel yapmalıydım!" gibi mazeretler ilerirnsürebiliriz.

rnrn

Bu mazeretlerimiz doğru gibi düşünülebilir. Yani bazırnşeyleri zamanında yapmak gerekir. Ama beklediğiniz takdirde zaman geçecek ve ornyapmak istediklerinizi halen yapamamış olmanın verdiği sıkıntıyırntaşıyacaksınız. O halde beklemeyin. Geçmişteki başarısızlıklarımızarntakılacağımıza, onu nasıl telafi edebileceğimizi ve aslında zamanı geçmiş gibirngörünse de birçok şeyi halen yapabileceğimiz gerçeğini gözden kaçırmamalıyız.

rnrn

Kristof Kolomb, Amerika'yı keşfe çıktığı ilk yolculuğunda 50rnyaşını çoktan aşmış durumdaydı. Pasteur, kuduz aşısını bulduğunda 60rnyaşındaydı. Mimar Sinan, Süleymaniye Camii'ni bitirdiğinde 70 yaşını geçmişti.rnSelimiye Camii'ni tamamladığında ise 86'ya ermişti.

rnrn

Gençlik, hayatın belli bir çağı ile ilgili değildir. İnsan,rnkendine olan güveni derecesinde genç, kendisinden şüphesi derecesinde yaşlıdır.rnKişi cesareti derecesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır. Ümitlerirnderecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır. Hiç kimse fazla yaşamışrnolmakla ihtiyarlamaz. İnsanları ihtiyarlatan, ideallerinin gömülmesidir.rnSeneler cildi buruşturabilir. Fakat heyecanların teslim edilmesi ruhurnburuşturur.

rnrn

İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarınırnsanırlar, halbuki yaşamadıkça yaşlanırlar. İnsan ihtiyar olmaya karar verdiğirngün ihtiyardır. Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.rnYaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir. Çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesinizrndaralır ama görüş alanınız genişler.


Diğer YAŞAM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder
http://www.herayaktuel.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright